• 07/07/2022 07:23

British Airways od listopadu obnovuje lety A380

Stránka navštívena: 580
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 49 Sekund

British Airways oficiálně potvrzují návrat několika letadel A380 k létání. Než však létají na velké vzdálenosti, uvidíme je na evropských trasách dopravce. BA se také může pochlubit největším letovým řádem od března 2020 s dalšími lety do měst po celém světě, včetně nejdůležitějšího trhu – USA.

A380 se vrací do flotily
Skutečnost, že se letadlo A380 této letecké společnosti znovu připojí k její aktivní flotile, je důsledkem oznámení mimo jiné o možnosti cestovat do USA od listopadu očkovaní Britové. British Airways bude tuto zimu létat do 23 amerických měst s až 246 lety týdně, což je více než kterýkoli jiný transatlantický dopravce.

Než však letadla British Airways SuperJumbo mohou obnovit dálkové lety, musí letecká společnost znovu uvést svůj kokpit A380 a palubní průvodčí do provozu. K tomu od 8. listopadu tohoto roku. Největší letadlo Airbus bude létat mimo jiné z letiště Heathrow, dopolední rotace do Frankfurtu a odpolední rotace do Madridu.

A380 se mají od 3. prosince vrátit na dálkové trasy na následujících trasách:

  • Miami – od 3. prosince
  • Dubaj – od 5. prosince
  • Dallas Fort Worth – od 7. prosince
  • Los Angeles – od 9. prosince
Lety do Dallasu se mohou zpozdit, protože na letišti nejsou nainstalovány speciální rukávy a zařízení pro odbavování letadel BA A380.
Do USA se frekvence zvyšuje

V rámci své americké sítě British Airways zvýší počet letů do řady měst, včetně New Yorku, zpočátku na pět denně a poté na osm denně v prosinci. Letecká společnost bude také létat dvakrát denně do Bostonu, Chicaga, Los Angeles, San Franciska, Washingtonu, Dallasu, Miami a Toronta, stejně jako každodenní lety do Philadelphie, Phoenixu, Seattlu, Atlanty, Denveru, Houstonu a Vancouveru.

Kromě zvyšování frekvencí společnost British Airways v říjnu a listopadu obnoví lety do Austinu, Orlanda, Tampy, San Diega, Las Vegas a Baltimoru. V prosinci BA restartuje lety do Nashvillu a New Orleans, což se ukázalo jako hit u zákazníků při jejich prvním spuštění.
Zvyšují se také destinace pro dovolenou a volný čas
Britové zvýšili své letové frekvence do mnoha destinací na krátké vzdálenosti a přidali 13 000 dalších míst pro prázdninové destinace, ze kterých mohou rodiny letos v říjnu uniknout. Oblíbené prázdninové destinace Marrákeš a Dalaman se znovu objeví na leteckých jízdních řádech před polovinou října a také bude spuštěno zcela nové spojení do tureckého letoviska Antalya. Při pohledu na zimu British Airways od prosince znovu spustí své lyžařské destinace Innsbruck, Grenoble a Salzburg.
V Evropě je také více letů
BA také rozšiřuje svůj karibský program o 12 letů týdně na Barbados a po devíti na Antigua a Svatá Lucie, které budou rozděleny mezi letiště Heathrow a Gatwick. Letenky do oblíbených luxusních destinací v Indickém oceánu, na Maledivy a Mauricius se také během prázdnin postupně zvýší na 10 a šest týdně. Dopravce zvýší počet letů do klíčových evropských měst a nabídne 48 letů týdně do Amsterdamu, 33 do Ženevy, 35 do Dublinu, 28 do Milána a 21 do Berlína, Paříže a Říma. Letecká společnost chce létat do Varšavy dvakrát denně a v prosinci se tato čísla zvýší na tři nebo dokonce čtyři denní lety.

Dceřiná společnost British Airways BA City Flyer bude provozovat 43 letů týdně do Edinburghu, 33 do Dublinu, 25 do Glasgow, 18 do Belfastu, 16 do Amsterdamu, 15 do Rotterdamu, 15 do Berlína, 12 do Frankfurtu, 12 do Dusseldorfu a 11 do Curychu. Aerolinky také hodlají zahájit novou trasu z Belfastu do Birminghamu a také do Salzburgu, nové lyžařské destinace, z London City a Southamptonu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %