interiér jednotky KISS foto Deutsche Bahn

interiér jednotky KISS foto Deutsche Bahn

Cestující po železnici budou muset ještě dlouho žít s nejistým přístupem k internetu a špatným příjmem mobilních telefonů v dálkových vlacích provozovaných Deutsche Bahn.

Reklamy

Jak je patrné z reakce spolkového ministerstva dopravy na malý dotaz unijní frakce ve Spolkovém sněmu, žádná moderní 5G síť v dálkové železniční dopravě v dohledné době nebude. „V rámci spolupráce s operátory mobilních sítí bylo dohodnuto, že v tuto chvíli nebude podporován žádný 5G upgrade opakovačů,“ uvádí agentura DTS.

„Podle informací federální vlády společnost Flixtrain GmbH neplánuje modernizaci vozů, které provozuje nebo jejím jménem, ​​na 5G.“ Digitální expert Thomas Jarzombek. “To znamená, že síť je nejen výrazně pomalejší, ale oblasti, které jsou pokryty novými frekvencemi (3,7-3,8 GHz) moderním 5G, jsou hluchými místy pro staré vlakové opakovače,” řekl Jarzombek.

„Právě před rokem se ministr dopravy Volker Wissing osobně zavázal k lepšímu pokrytí mobilním telefonem ve vlaku – nyní připustil první cíle,“ uvedla dopravní politička CDU Ronja Kemmerová.

5G odkazuje na pátou generaci mobilních komunikací a je tedy přímým nástupcem 4G. Pro spotřebitele tato technologie znamená výrazně rychlejší mobilní síť a rostoucí počet síťových zařízení v každodenním životě. Do roku 2025 by mělo být 99 procent Německa pokryto novým standardem 5G.

DTS

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading