Auto roku 2022 a 2023 v kategorii SUV Portugalské soutěže Locarent Adwards

Auto roku 2022 a 2023 v kategorii SUV Portugalské soutěže Locarent Adwards

Kompaktní SUV Volvo bylo oceněno již druhý rok v řadě na udílení cen Locarent – ​​vyhrálo kategorii Small Family SUV of the Year.

Reklamy

„Další ocenění pro XC40 Recharge, se kterým jsme samozřejmě velmi spokojeni a které ilustruje komerční úspěch, který tento model zaznamenal od chvíle, kdy byl uveden na trh. I nadále je to vůz velmi dobře přijímaný firemními zákazníky. Nyní má také novou plně elektrickou nabídku (nové elektromotory, větší autonomie a rychlejší nabíjení), která rozšiřuje výběr správců vozových parků, aby rozhodli o nejlepším řešení pro svou společnost“ uvedlo Volvo po oznámení ocenění svého vozu. 

Samotné Volvo XC 40 Recharge krátce před koncem roku oznámilo Volvo řadu změn. Mezi ty nejvýraznější a nejlepší co potěší motoristy je zachována stejná kapacita baterie 69 kWh, ale vylepšení účinnosti chladicího systému nyní umožňují větší autonomii, která se zvyšuje ze 425 km na 460 km (WLTP).

Varianta s pohonem zadních kol má k dispozici také výkonnější variantu s delším dojezdem nazvanou prodloužený dojezd s jedním motorem. V tomto případě je baterie větší a je spojena se silnějším elektromotorem na zadní nápravě s kapacitou 185 kW a baterií 82 kWh schopnou zvýšit dojezd na 515 km (WLTP) v XC40 Recharge.

Nabíjecí kapacita této možnosti se také zrychlí díky většímu akumulátoru, který umožňuje nabíjení maximální rychlostí 200 kW DC (dříve bylo maximum povoleno 150 kW DC), nyní trvá přibližně 28 minut nabití z 10 % na 80 % kapacity.

Vylepšená verze

Verze AWD Verze AWD, nazvaná Twin Motor, také těží z aktualizací , čímž získává významná vylepšení autonomie. Předchozí sada dvou elektromotorů o výkonu 150 kW na přední a zadní nápravě byla nyní nahrazena volitelným elektromotorem s permanentními magnety o výkonu 183 kW na zadní nápravě a novým asynchronním elektromotorem o výkonu 117 kW na zadní nápravě. přední náprava.

Tato nová konfigurace spolu s 82kWh baterií a globálními vylepšeními v chladicím systému znamená, že XC40 Recharge nyní může dosáhnout 500 km (WLTP) na jedno nabití, což je nárůst o 62 km ve srovnání s předchozí verzí. Nyní jsou k dispozici například dvě nové barvy Cloud Blue a Vapor Grey a nová 19“ kola z lehké slitiny, která mohou vylepšit design a pomoci s aerodynamickou účinností.
Volvo XC40 Recharge je k dispozici od 51 672 EUR.

LOCARENT AWARDS

Ceny Locarent, v současné době ve čtvrtém ročníku, se konají každoročně a jejich cílem je odlišit značky a modely automobilů, které v uplynulém kalendářním roce nejvíce vynikly. Kromě značky roku iniciativa rozlišuje 6 modelů, přičemž bere v úvahu následující segmenty trhu: „Utility Vehicle“, „Utility SUV“, „Small Family“, „Small Family SUV“, „Family“ a „Commercial“.  Vítězové jsou vybíráni s ohledem na obchodní výkonnost z hlediska počtu vozidel, počtu zákazníků a indexu kvality na základě dodržení dodacích lhůt.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading