» Domů » Železnice » fotogalerie: Jihomoravský kraj ukázal první jednotku Moravia z testovacího okruhu

fotogalerie: Jihomoravský kraj ukázal první jednotku Moravia z testovacího okruhu

Pro Jihomoravskou IDS (IDS JMK) se už testují zcela nové bezbariérové soupravy u Kolína. 31 jednotek čtyřdílných o kapacitě 333 sedadel a 6 dvoudílných o kapacitě 146 sedadel, plně bezbariérové, s prostorem na kola a invalidní vozík, bezbariérové WC, wifi, audio-vizuální informační systém. Vlaky budou dosahovat maximální rychlosti až 160 km/h. Celkem 37 nových elektrických železničních jednotek zvýší kvalitu osobní vlakové dopravy na jihu Moravy – novými vlaky se první cestující budou moci svézt od 1. ledna 2023.

S jejich provozem se počítá zejména na páteřních linkách S2 (Křenovice – Sokolnice – Brno – Blansko – Skalice nad Svitavou – Letovice – Březová nad Svitavou) a S3 (Níhov – Tišnov – Brno hl.n. – Vranovice – Šakvice – Hustopeče / Tišnov – Brno hl.n. – Židlochovice).

Finanční objem celého projektu činí 6,651 miliardy korun (bez DPH), přičemž kraj na něj bude čerpat dotaci z Operačního programu Doprava Evropské unie ve výši 5,5 miliardy. Smlouvu na dodání vlaků podepsal Jihomoravským kraj s firmou Škoda Transportation na konci roku 2019 – jednotky by podle ní měly být dodány a nasazeny do konce roku 2022. V současnosti se dolaďují poslední drobnosti – např. otevřené otázky designu exteriéru a interiéru jednotek.

foto: IDS JMK, Jihomoravský kraj

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes