» Domů » Infrastruktura a města » Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

„Společnost KVINT spol. s.r.o. byla vlastníkem několika drobných staveb (stánků s občerstvením) v lokalitě katastrálního území Trnitá nacházejících se mezi zdí vlakového nádraží a obchodním domem Tesco. V rámci majetkoprávního vypořádání daného území a za účelem smírného ukončení soudních sporů s jmenovanou společností jsou uzavírány celkem dvě dohody o narovnání. První byla uzavřena v květnu 2022 a stavby, kterých se týkala, byly již odstraněny. Další jsme schválili dnes. Stavba stojící částečně na pozemku p. č. 708/87 bude následně odstraněna na základě smlouvy s jejím novým vlastníkem. Vypořádání tak přispěje v blízkém období k záměru rekultivace daného území v rámci výstavby nového polyfunkčního komplexu DORNYCH, jenž bude stát v místě současného obchodního domu Tesco,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Mezi společností KVINT a městem probíhalo soudní řízení. Od října 2010 neměla společnost právní titul k užívání zmíněných pozemků města a byla povinna stánky z těchto pozemků odstranit a prostor vyklidit. K tomu ale nedošlo, a proto město podalo v roce 2019 žalobu. „Městský soud v Brně žalobu zamítl a krajský soud toto rozhodnutí potvrdil. Rozsudek krajského soudu poté v letošním roce zrušil Nejvyšší soud ČR a celá věc se tak vrátila Městskému soudu. Smírné řešení, na kterém jsme se dohodli, znamená, že veškeré historické nájemní smlouvy mezi KVINT a městem zaniknou a společnost doplatí dluh ve výši cca 84 tisíc Kč na bezdůvodném obohacení. Je to krok, který umožní lokalitu přednádražního prostoru kultivovat a revitalizovat,“ vysvětlil radní pro oblast majetku Jiří Oliva. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes