Alstom a SNCF představují regionální vlak s bateriovým pohonem

Tento regionální vlak na baterie byl představen 18. října na Rencontres Nationales du Transport Public v Clermont-Ferrand. Foto © Alstom

SNCF Voyageurs a Alstom představily první z pěti bateriově poháněných vlaků, které budou provozovány v regionech po celé Francii.

Bateriový vlak byl vyvinut jako součást projektu s regiony Auvergne-Rhône-Alpes, Hauts-de-France, Nouvelle-Aquitaine, Occitanie Pyrénées-Méditerranée a Sud Provence-Alpes-Côte d’Azur s cílem snížit emise CO2 na neelektrifikovaných tratích ve Francii.

Tento regionální vlak na baterie byl představen 18. října na Rencontres Nationales du Transport Public v Clermont-Ferrand. Foto © Alstom
Tento regionální vlak na baterie byl představen 18. října na Rencontres Nationales du Transport Public v Clermont-Ferrand.
Foto © Alstom

V rámci tohoto projektu se pět dvourežimových elektro-dieselových vlakových souprav upravuje výměnou jejich dieselových motorů za baterie, aby se staly 100% elektrickými. První z těchto bateriově poháněných vlaků pro region Nouvelle-Aquitaine nyní opustil závod Alstom Crespin, aby zahájil dynamické testy.

„Dekarbonizace mobility je jádrem strategie společnosti Alstom a bateriové řešení doplňuje naši řadu relevantních řešení, spolu s vodíkem a hybridizací, ke snížení emisí skleníkových plynů z mobility. V tomto ohledu jsme hrdí, že můžeme představit první bateriový TER, vyvinutý ve spolupráci s SNCF Voyageurs a s podporou pěti partnerských regionů“, řekl Jean-Baptiste Eyméoud, prezident společnosti Alstom France.

K dnešnímu dni dokončil první přepracovaný model statické a dynamické testy při rychlostech až 60 km/h v závodě Alstom Crespin. Tyto testy prokázaly, že jeho trakční režim napájený z baterie, včetně systému nabíjení a vybíjení baterie, funguje dobře.

Testování bude nyní pokračovat v Centre d’essais ferroviaires v Bar-le-Duc, přičemž validační a certifikační testy budou prováděny při rychlostech až 160 km/h. Tato fáze testování ověří různé modely simulace trasy v komerčních provozních podmínkách.

Finální fáze testování by měla proběhnout na francouzské národní železniční síti (RFN) v prosinci 2023 a lednu 2024. Cílem těchto testů je prokázat, že vlak je kompatibilní se stávající francouzskou infrastrukturou.

Očekává se, že nové regionální bateriové vlaky AGC vstoupí do komerčního provozu po celé Francii od prosince 2024. Tento projekt má celkový rozpočet 40,2 milionů EUR, přičemž každý region přispěje částkou 5,7 milionů EUR, Alstom poskytne 5,5 milionů EUR a SNCF financuje 6 milionů EUR.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Alstom a SNCF představují regionální vlak s bateriovým pohonem

  1. Alstom a SNCF představují regionální vlak s bateriovým pohonem – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 25/10/2023 at 05:15

    […] Continue reading Alstom a SNCF představují regionální vlak s bateriovým pohonem at Transport Mi… […]

Comments are closed.

%d