Do provozu byl uveden první ICE 3 neo s novým interiérem

Foto © DB AG / Oliver Lang

Více možností úprav, více úložných prostor, více soukromí: Dopravce v pondělí uvedl do provozu první ICE 3 neo s novým interiérem.

Premiérový výlet jel z Frankfurtu do Kolína nad Rýnem. S nově vyvinutými sedadly a „moderním materiálem a barevným konceptem“ by nyní cestující měli mít možnost „obývacího pokoje“ ve vlacích při rychlosti 300 km/h, jak oznámil ředitel dálkové dopravy Michael Peterson. ICE 3 neo se používá od konce loňského roku. Prvních 16 vlaků od výrobce Siemens však bylo stále dodáno se známým designem interiéru.

© DB AG / Oliver Lang
Foto © DB AG / Oliver Lang

V novějších verzích zůstala vzdálenost mezi řadami sedadel stejná. Nová sedadla se však dají různě nastavovat a ve druhé třídě už mezi nimi není žádný prostor. Je zde více úložného prostoru. V první třídě je také sedadlo u okna. Průběžná sedací skořepina za oběma opěradly má v obou třídách chránit před zvědavými pohledy. „Prvky, jako je integrovaný držák na tablet nebo háčky na kabáty v každém opěradle, nabízejí více funkcí,“ slibuje také železnice.

Foto © DB AG / Oliver Lang
Foto © DB AG / Oliver Lang

Siemens má do roku 2029 dodat celkem 73 ICE 3 neo. Železnice v posledních letech investovala do svého vozového parku dálkové dopravy miliardy eur. Kromě ICE 3 neo se aktuálně dodává celkem téměř 140 ICE 4, které rovněž pocházejí od Siemensu. Podle Petersona by do konce dekády mělo být v síti 460 vlaků ICE – do konce letošního roku zhruba o sto více, než se plánovalo.

Foto © DB AG / Oliver Lang

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Do provozu byl uveden první ICE 3 neo s novým interiérem

  1. Do provozu byl uveden první ICE 3 neo s novým interiérem – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 25/10/2023 at 10:14

    […] Continue reading Do provozu byl uveden první ICE 3 neo s novým interiérem at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d