Americké ministerstvo dopravy věnuje téměř 9 miliard dolarů na obnovu infrastruktury a rozšíření osobní dopravy na severovýchodním koridoru Amtraku. Trasa mezi Washingtonem DC, Baltimorem, Philadelphií a New Yorkem a také Bostonem je nejvytíženější hlavní linkou v USA s více než 200 miliony cestujících ročně. FRA (Federální správa železnic) zveřejnila seznam prioritních projektů pro koridor v listopadu. Mezi klíčové projekty, které je třeba pokročit s dodatečnými finančními prostředky, patří výměna historického tunelu Baltimore & Potomac v Marylandu.

Výměna mostu Walk Bridge v Connecticutu a program Gateway na zdvojnásobení kapacity v tunelu Hudson mezi New Jersey a New Yorkem. Dodatečné prostředky budou vyplaceny prostřednictvím grantového programu Federal-State Partnership for Intercity Passenger Rail, který se během příštích pěti let zvýší na celkových 36 miliard USD. 

Trasa mezi Washingtonem DC, Baltimorem, Philadelphií a New Yorkem a také Bostonem je nejvytíženější hlavní linkou v USA s více než 200 miliony cestujících ročně. FRA (Federální správa železnic) zveřejnila seznam prioritních projektů pro koridor v listopadu. Mezi klíčové projekty, které je třeba pokročit s dodatečnými finančními prostředky. Patří výměna historického tunelu Baltimore & Potomac v Marylandu, výměna mostu Walk Bridge v Connecticutu a program Gateway na zdvojnásobení kapacity v tunelu Hudson mezi New Jersey a New Yorkem. Dodatečné prostředky budou vyplaceny prostřednictvím grantového programu Federal-State Partnership for Intercity Passenger Rail, který se během příštích pěti let zvýší na celkových 36 miliard USD.

vizualizace Amtrak

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém