9 miliard dolarů na severovýchodní koridor v USA

redakce

Americké ministerstvo dopravy věnuje téměř 9 miliard dolarů na obnovu infrastruktury a rozšíření osobní dopravy na severovýchodním koridoru Amtraku. Trasa mezi Washingtonem DC, Baltimorem, Philadelphií a New Yorkem a také Bostonem je nejvytíženější hlavní linkou v USA s více než 200 miliony cestujících ročně. FRA (Federální správa železnic) zveřejnila seznam prioritních projektů pro koridor v listopadu. Mezi klíčové projekty, které je třeba pokročit s dodatečnými finančními prostředky, patří výměna historického tunelu Baltimore & Potomac v Marylandu.

Výměna mostu Walk Bridge v Connecticutu a program Gateway na zdvojnásobení kapacity v tunelu Hudson mezi New Jersey a New Yorkem. Dodatečné prostředky budou vyplaceny prostřednictvím grantového programu Federal-State Partnership for Intercity Passenger Rail, který se během příštích pěti let zvýší na celkových 36 miliard USD. 

Trasa mezi Washingtonem DC, Baltimorem, Philadelphií a New Yorkem a také Bostonem je nejvytíženější hlavní linkou v USA s více než 200 miliony cestujících ročně. FRA (Federální správa železnic) zveřejnila seznam prioritních projektů pro koridor v listopadu. Mezi klíčové projekty, které je třeba pokročit s dodatečnými finančními prostředky. Patří výměna historického tunelu Baltimore & Potomac v Marylandu, výměna mostu Walk Bridge v Connecticutu a program Gateway na zdvojnásobení kapacity v tunelu Hudson mezi New Jersey a New Yorkem. Dodatečné prostředky budou vyplaceny prostřednictvím grantového programu Federal-State Partnership for Intercity Passenger Rail, který se během příštích pěti let zvýší na celkových 36 miliard USD.

vizualizace Amtrak

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Americké ministerstvo dopravy oznámilo půjčku 27,5 milionu dolarů na obnovu a zlepšení železnice na modernizaci South Shore Line v Indianě

Americké ministerstvo dopravy oznámilo, že jeho Build America Bureau (Bureau) poskytlo půjčku 27,5 milionu USD na financování obnovy a zlepšení železnic (RRIF) na část projektu Double Track ve výši 649 milionů USD podél 42,8km dlouhého úseku jihu. Pobřežní linie mezi Gary a Michigan City, Indiana.  Projekt zahrnuje téměř 45km dvoukolejné […]
Amtrak na cestě mezi San Francisko a Chicago. Foto Amtrak