Amtrak na cestě mezi San Francisko a Chicago. Foto Amtrak

Amtrak na cestě mezi San Francisko a Chicago. Foto Amtrak

Americké ministerstvo dopravy oznámilo, že jeho Build America Bureau (Bureau) poskytlo půjčku 27,5 milionu USD na financování obnovy a zlepšení železnic (RRIF) na část projektu Double Track ve výši 649 milionů USD podél 42,8km dlouhého úseku jihu. Pobřežní linie mezi Gary a Michigan City, Indiana. 

Reklamy

Projekt zahrnuje téměř 45km dvoukolejné a nadzemní instalace energetického systému, oddělení automobilové dopravy podél dvou 1,6km pouličních železničních tratí, modernizaci pěti stanic, odstranění 13 silničních a kolejových přejezdů a vybudování 1 475 parkovacích míst. Zbývající přejezdy budou modernizovány automatickými výstražnými zařízeními včetně blikačů, závor a zvonků. Projekt je již ve výstavbě, hotový by měl být na konci roku 2024. 

„Jsme rádi, že můžeme pomoci financovat projekt Double Track, který zvýší bezpečnost, spolehlivost a zkrátí dobu cestování z Michiganu do Chicaga o jednu třetinu,“ řekla náměstkyně ministra dopravy Polly Trottenbergová. “Tento projekt přinese vylepšené možnosti výletů, ubere aut ze silnic a sníží škodlivé emise skleníkových plynů.”  

Výrazné zvýšení rychlosti vlaků přinese úbytek aut a snížení emisí

Financování zdvoukolejnění doplňuje větší půjčku ve výši 203,3 milionu USD, která byla uzavřena na začátku roku 2022 (projekt West Lake Corridor Project) na 8 mil prodloužení South Shore Line mezi Dyer a Hammond, Indiana. Celkové financování a finanční balíček zahrnuje grantovou dohodu ve výši 354,6 milionů USDOT se společností Northern Indiana Commuter Transportation District (NICTD) pro projekt koridoru West Lake prostřednictvím programu kapitálových investic federální správy tranzitu.

„Modernizace South Shore Line bude přínosem nejen pro dojíždějící, ale pro celý region, protože je vyvolán rozvoj orientovaný na tranzit a nová pracovní místa,“ řekl výkonný ředitel Bureau Morteza Farajian. “Odstranění sdíleného používání jednokolejné trati a křižovatek mezi silnicí a vlakem výrazně zvyšuje bezpečnost vlaků a řidičů osobních aut.”

Foto : Amtrak na cestě mezi San Francisko a Chicago. Amtrak

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading