» Domů » Železnice » ZSSK v úterý uplatnila opci u Škoda Group na dalších 5 vlaků

ZSSK v úterý uplatnila opci u Škoda Group na dalších 5 vlaků

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) si u výrobce vlaků Škoda Group uplatnila opci na minulý týden avizované nové vozy financované z Plánu obnovy a odolnosti SR . Prostřednictvím této opce k projektu 9 kusů elektrických jednotek (EJ) pro východní Slovensko, která se podepsala v úterý 27. 12. 2022, získá dalších 5 kusů EJ typu Panter. Tato vozidla budou rovněž sloužit na východě naší země a zvýší tak komfort cestování veřejnou osobní dopravou.

Tomáš Ignačák, prezident regionu CZ/SK ve Škoda Group, která je výrobcem nových elektrických jednotek říká: „Slovenská železnice se výrazně modernizuje a my jsme velmi rádi, že můžeme být u toho. Velice si vážíme naší dlouhodobé spolupráce se Železniční společností Slovensko. Slovensko je pro naši skupinu klíčovou zemí, kde dlouhodobě rozvíjíme své aktivity a velmi intenzivně spolupracujeme se slovenskými partnery. Tento vlak je důkazem velmi dobré slovensko-české spolupráce a je velmi důležité vyzdvihnout výbornou spolupráci se ŽOS Trnava, se kterou spolupracujeme i na projektech mimo Slovensko. Výrobky Škoda Group jsou na Slovensku viditelné jak na železnici, kde se cestující mohou vozit nejen RegioPantery, ale také elektrickými jednotkami 671 či push-pull vlaky. Naše tramvaje pomohly Bratislavě výrazně zmodernizovat městskou dopravu a ve více dalších městech mohou cestující využívat i trolejbusy Škoda.”

Elektrické jednotky budou jezdit i na traťovém úseku Černá n/Tisou – Košice – Prešov. Vozidla budou dodána do května roku 2025. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes