ELP objednalo dalších 10 Eurodual

redakce

Krátce před Vánocemi si ELP (European Loc Pool) objednalo dalších deset lokomotiv Eurodual od Stadler Valencia pro použití v Německu a Rakousku. Díky této objednávce má ELP nyní pod smlouvou 104 lokomotiv – 74 Eurodual a 30 Euro 9000. Podle Willema Goosena, generálního ředitele a spoluzakladatele ELP, si ELP stanovila pouze cíl 100 lokomotiv do konce roku 2023.

Ze 104 lokomotiv je již 85 pronajato v dlouhodobých full-service leasingových smlouvách s více než 30 zákazníky v šesti zemích a 48 Eurodualů je od minulého týdne v provozu ve čtyřech různých zemích. V nadcházejícím roce má být schválení pro lokomotivy Eurodual rozšířeno na balkánské země. A Goosen také jmenoval další cíl: do roku 2028 by mělo být objednáno 200 lokomotiv.

Foto ELP

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

ZSSK v úterý uplatnila opci u Škoda Group na dalších 5 vlaků

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) si u výrobce vlaků Škoda Group uplatnila opci na minulý týden avizované nové vozy financované z Plánu obnovy a odolnosti SR . Prostřednictvím této opce k projektu 9 kusů elektrických jednotek (EJ) pro východní Slovensko, která se podepsala v úterý 27. 12. 2022, získá dalších 5 kusů EJ […]