» Domů » Železnice » Východní Slovensko získá díky opci dalších pět elektrických Panterů

Východní Slovensko získá díky opci dalších pět elektrických Panterů

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) bude mít díky opci další nová vozidla. Prostřednictvím opce k projektu devíti kusů elektrických jednotek (EJ) pro východní Slovensko, kterou podepsali v pátek, získá ZSSK dalších pět kusů EJ typu Panter. Vozidla budou jezdit na východním Slovensku a zvýší tak komfort cestování veřejnou osobní dopravou. 

„Jsem velmi rád, že začínáme reálně čerpat prostředky z Plánu obnovy a odolnosti SR. Toto je vůbec první projekt spadající pod ministerstvo dopravy, který má podepsané financování z plánu obnovy. Chceme vyčerpat maximum prostředků, které nám byly přiděleny, a toto je první krok k naplnění tohoto cíle,” uvedl pověřený ministr dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Jsme rodina) po podpisu financování s předsedou představenstva a generálním ředitelem ZSSK Romanem Kořenem.

“Dalších pět kusů elektrických jednotek je signálem, že to s modernizací vozového parku ZSSK myslíme vážně. Přispíváme ke zvýšení kvality přepravy opět na východě Slovenska, kde se již brzy dočkají prvních nových elektrických jednotek,” doplnil Koreň. Projekt nákupu pěti kusů EJ prostřednictvím uplatnění opce na dodávku stejných vozů bude financován ze zdrojů z Plánu obnovy a odolnosti SR. Celková hodnota investičních výdajů projektu je ve výši 42,3 milionu eur. K samotnému uplatnění opce u konsorcia společností Škoda Transportation a ŽOS Trnava dojde v nejbližších dnech.

Všechny nové čtyřvozové jednotky budou mít délku 106 metrů a kapacitu 343 sedadel. Budou nasazovány na tratě Košického a Prešovského kraje, konkrétně na traťovém úseku Černá n/Tisou – Košice – Prešov. Půjde o úseky tratí Prešov – Košice a Košice – Michaľany – Slovenské Nové Město – Černá n/Tisou. Všech pět kusů EJ by mělo být dodáno a nasazeno do provozu do konce května 2025.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes