Rakousko prodloužilo kontroly na hranicích se Slovenskem do 26. ledna

redakce

Rakousko v pátek rozhodlo o prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem o dalších 30 dní, tedy až do 26. ledna.  Rozhodnutí o prodloužení hraničních kontrol oznámilo rakouské ministerstvo vnitra. O 30 dní prodloužilo kontroly na hranicích se Slovenskem ve středu i Česko.

Rakouský ministr vnitra Gerhard Karner označil toto opatření za nezbytné. V případě zrušení hraničních kontrol by podle něj “převaděčská mafie” okamžitě zareagovala a přesměrovala trasy, kudy pašuje migranty, přes Rakousko. Kontroly na hranicích se Slovenskem zavedlo Rakousko ještě koncem září. Od té doby podle rakouského ministerstva vnitra zadrželi 19 převaděčů a zastavili více než 800 osob pokoušejících se o nelegální překročení hranice.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Gripen E nyní v provozu s brazilským letectvem

Brazilské letectvo (FAB) uspořádalo 19. prosince na letecké základně Anápolis (BAAN) slavnostní zahájení operační činnosti stíhaček Gripen E (v Brazílii označované jako Gripen F-39) první skupiny protivzdušné obrany ( 1. GDA). Tento důležitý zákaznický milník navazuje na fázi letových testů v Brazílii, která začala v září 2020 příletem testovacího letadla […]