Změna jízdních řádů přidá na víkend vlaky Gothardským tunelem

Od změny jízdního řádu od 10. prosince 2023 bude Gotthardským úpatním tunelem jezdit 31 osobních vlaků za víkend. Spolkový úřad pro dopravu k tomu dal SBB potřebný souhlas.

Reklamy

Nový jízdní řád vstoupí v platnost v neděli 10. prosince 2023. Od tohoto dne také platí nová nabídka přes Gotthardský úpatí tunel: Tunelem pojede o víkendech 31 osobních vlaků s jízdními dobami stejnými jako před vykolejením 10. srpna 2023, při současné kapacitě u nákladních vlaků bude během týdne navýšena.

Toto rozmístění tras je výsledkem pečlivého zvážení potřeb nákladní a osobní dopravy a také oprav na obnovu poškozeného západního tubusu. Poté, co Spolkový úřad pro dopravu prověřil bezpečnostní certifikáty SBB s pozitivními výsledky, byla nyní nová nabídka potvrzena. Platí do Velikonoc 2024. SBB prověřuje, jak jej lze přizpůsobit pro osobní a nákladní dopravu pro následující období a zejména pro prodloužené prázdninové víkendy o Velikonocích, Nanebevstoupení Páně a Letnicích. Další informace o tom poskytne v prvním čtvrtletí roku 2024.

Zatímco pro nákladní dopravu jsou od pondělí do čtvrtka k dispozici všechny trasy, od pátku do neděle večer projíždějí základním tunelem nákladní i osobní vlaky. Při smíšeném provozu jezdí nákladní vlaky severně od přechodu  Sedrun v obou směrech nepoškozeným západním tubusem.

Foto © SBB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém