» Domů » Městská doprava » Zasedání zastupitelstva dává zelenou moderní tramvajové síti v Kielu

Zasedání zastupitelstva dává zelenou moderní tramvajové síti v Kielu

Hlavní město Šlesvicka-Holštýnska má získat moderní tramvajovou síť. Podle města o tom ve čtvrtek večer velkou většinou rozhodlo zastupitelstvo Kielu.

Starosta Ulf Kaempfer (SPD) hovořil o historické události pro město. V plánu jsou čtyři linky o celkové délce téměř 36 kilometrů. Velký projekt má objem 1,2 miliardy eur. Přibližně 90 procent z toho by mohly převzít federální a zemské vlády. První linka by podle města mohla být v ideálním případě uvedena do provozu v roce 2033 nebo 2034. “Podpora obratu mobility s novou výstavbou tramvaje je obrovskou příležitostí pro rozvoj města v Kielu, kterou lze srovnávat pouze s olympijskými závody v plachtění v roce 1972,” řekl Kampfer.

Plánovaná síť linek je založena na již existující tramvajové síti, jejíž poslední linka byla ukončena v roce 1985. Od té doby jezdí ve městě pouze autobusy. Nové trasy mají propojit čtvrti jako Mettenhof, Elmschenhagen, Suchsdorf, Wik nebo Neumühlen-Dietrichsdorf s centrem města. Odborníci také zkoumali systém elektrických expresních autobusů, ale městu doporučili tramvajovou dopravu. Taková doprava má podstatně větší kapacity. Navíc lze za tímto účelem žádat daleko vyšší dotace.

Projekt je považován za ústřední projekt obratu dopravy na fjordu. V Kielu je podíl místní hromadné dopravy pouhých deset procent. Z pohledu starosty Kamfera je tato sazba „strašná“. Musí se zdvojnásobit a to nejméně řekl pro DPA.

Vizualizace © Ramboll / Studio Dreiseitl

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes