» Domů » Železnice » Go-Ahead musí omezit vlaky na švábské železniční síti

Go-Ahead musí omezit vlaky na švábské železniční síti

Železniční společnost Go-Ahead bude moci začít s omezenou nabídkou, až v prosinci převezme důležitou švábskou regionální železniční síť kolem Augsburgu.

Jak soukromý železniční dopravce ve středu oznámil, kvůli celorepublikovému nedostatku kvalifikovaných pracovníků není k dispozici dostatek strojvedoucích. Go-Ahead nehodlá nabízet pravidelný jízdní řád až do června 2023. Do té doby budou jednotlivé spoje zrušeny – v některých případech se počítá i s náhradní autobusovou dopravou. Ministerstvo dopravy ve Stuttgartu reagovalo ostrou kritikou. Bavorská železniční společnost, která řídí regionální dopravu ve Svobodném státě, se ale původně nemohla vyjádřit.

Go-Ahead hovořil o „začátku s překážkami“. Generální ředitel Fabian Amini řekl, že je třeba se vyvarovat toho, aby zákazníci byli každý den konfrontováni se zrušenými vlaky. “Proto raději od začátku omezujeme a dáváme to veřejně najevo, aby se na to cestující mohli připravit.”

V roce 2018 firma zvítězila ve výběrovém řízení na linku vysokorychlostního regionálního vlaku z Mnichova přes Augsburg do Ulmu. Trasu dosud provozovaly Deutsche Bahn (DB) se svým Fugger Expressem. Kromě toho má Go-Ahead od 11. prosince jezdit z Augsburgu do Aalenu přes Donauwörth. Součástí sítě Augsburg je i trasa dále do Franků přes Treuchtlingen a Ansbach do Würzburgu.

Plánovaná omezení mezi Donauwörthem, Nördlingenem a Aalenem působí na ministerstvu ve Stuttgartu nepříjemnosti. „Bayern First tady není na místě!“ řekl ministerský ředitel Berthold Frieß. „Do února není jasné, kolik vlaků pojede a jak často budou muset cestující na odbočce Bádensko-Württembersko místo toho nastupovat do náhradních autobusů.“ Omezení budou i poté. Bavorsko by kvůli nedostatku personálu nemělo upozadit provoz v sousední zemi.

Od loňského roku jezdí Go-Ahead trasu Allgäu mezi Mnichovem a Lindau u Bodamského jezera, která se dotýká i obou spolkových zemí. Poskytovatel je od roku 2019 také aktivní na několika trasách v Bádensku-Württembersku. Německé společnosti Go-Ahead jsou dceřinými společnostmi mezinárodní skupiny se sídlem v Anglii, která provozuje autobusové a vlakové linky v několika evropských zemích a Singapuru.

DPA,Go-Ahead

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes