• 07/07/2022 03:54

Zaměstnanci DPMB si od příštího roku přilepší, vedení podniku podepsalo s odborovými organizacemi novou kolektivní smlouvu

ByAdmin

Pro 18, 2021 , , , ,
foto z roku 2018 ještě s linkou 13 na Hlavním nádraží v Brně, foto Petr Markus
Stránka navštívena: 351
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 20 Sekund

Tříměsíční jednání vedení Dopravního podniku města Brna s odborovými organizacemi vyústilo podpisem nové kolektivní smlouvy. Ta zaměstnancům zajistí navýšení mezd o 4 procenta. Smlouva je uzavřena od 1. ledna 2021 na jeden rok, její platnost končí 31. prosince 2022.

„Výsledkem našich jednání je kompromis mezi představami odborových organizací a reálnými možnostmi dopravního podniku. Navýšení mezd pro příští rok o 4 procenta znamená zvýšené náklady o 60 miliónů korun.
Vzhledem k tomu, že jsme v letošním roce mzdy nevalorizovali, vnímám jako naši povinnost prostředky na jejich navýšení v napnutém rozpočtu najít. Zástupcům odborových organizací děkuji za konstruktivní jednání,“ sdělil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.
„S výsledky kolektivního vyjednávání jsme spokojeni. Vedení dopravního podniku i města vzalo v potaz naše návrhy a připomínky a dosáhli jsme navýšení mezd. Navíc se nám podařilo prosadit nárok na stravenky pro všechny zaměstnance podle odpracovaných směn, tedy i za přesčasové služby a pro brigádníky. To bylo naším dlouhodobým cílem,“ řekl předseda Odborového svazu dopravy Libor Weinstein. Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna budou mít od Nového roku nárok na vyšší příspěvek na rekreaci – z 1200 Kč se zvýší na 1500 Kč. Rovněž měsíční příspěvek na penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření se zvýší, a to o 150 Kč (nejčastěji se jedná o navýšení ze 450 na 600 Kč).

Příklady benefitů, které DPMB poskytuje svým zaměstnancům:
* 5 týdnů dovolené
* zlevněné jízdné pro zaměstnance a rodinné příslušníky
* příspěvek na stravenky
* příspěvek do penzijního nebo životního pojištění
* příspěvek na rekreaci
* příspěvek na tábory pro děti
* odměny k pracovním, životnímu výročí a při odchodu do důchodu
* výkonnostní příplatky pro řidiče a dělníky
* zvýšený příplatek za práci přesčas

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %