Švycarské SBB zahájilo výstavbu dvoukolejných tratí v údolí Rýna

V Oberriet SG zástupci Spolkového úřadu pro dopravu, kantonu St. Gallen, obcí v údolí Rýna a SBB oznámili rozšíření dvoukolejných tratí v údolí Rýna St. Gallen. Od prosince 2024 rozšíření umožní nepřetržitou půlhodinovou dopravu mezi St. Gallen a Sargans.

Reklamy

SBB jménem spolkové vlády rozšiřuje železniční infrastrukturu v údolí Rýna St. Gallen. Aby mohla od prosince 2024 nabízet ucelenou půlhodinovou dálkovou dopravu mezi St. Gallenem a Sargansem, jsou zapotřebí další dvoukolejné úseky a další stavební práce na železniční infrastruktuře. Počáteční přípravné práce, jako je nastavení míst instalace, probíhají od srpna 2022. Dne 19. října 2022 oslavili zástupci Spolkového úřadu pro dopravu, kantonu St. Gallen, obcí v údolí Rýna, SBB a stavebních společností zapojených do Oberriet SG průlom pro rozšíření dvoukolejné trati.

Vládní rada Beat Tinner ve svém projevu řekl: „Velkými investicemi do železniční infrastruktury propagujeme údolí Rýna jako atraktivní příhraniční region s vysokou přidanou hodnotou jako místo pro život a podnikání.“ Daria Martinoni, vedoucí SBB Region East, uvedla: „S novými půlhodinovými spoji bude údolí Rýna ještě lépe napojeno na dálkovou síť SBB a tím i do celého Švýcarska. Těšíme se, že naši zákazníci tuto nabídku v budoucnu aktivně využijí.“

Stavební práce na železniční infrastruktuře

Stavební práce, které nyní započaly, by měly trvat do jara 2025. Kromě dalších dvoukolejných úseků mezi Sevelen a Buchs SG, v Buchs SG Nord a mezi Oberriet SG a Oberriet SG Nord bude provedena demontáž bývalého Weite- Zastávky Wartau a Räfis-Burgerau a úpravy stanice Oberriet jsou součástí procesu SG a nástupišť v Sevelen, rozšíření stanice Rüthi SG po křižovatku tratí a místní komunikace a obnova stávajících kolejí podél dvoukolejného rozšíření pro projekt.

Náklady na celý projekt se pohybují kolem 250 milionů CHF. Jsou financovány prostřednictvím kroku rozšíření federální vlády v roce 2025 (STEP AS 2025).

Přehled plánovaných stavebních prací v údolí Rýna St. Gallen.

Dřívější dokončení prací díky úplnému uzavření tratě

Na úseku mezi Rüthi SG a Oberriet SG budou stavební práce probíhat především během osmiměsíční úplné výluky železniční trati Buchs SG–Altstätten SG od konce února do konce října 2023. Díky osmiměsíční úplné výluce mohou být práce dokončeny o dobrý rok dříve, než kdy byly veškeré stavební práce prováděny za probíhajícího železničního provozu.

Naproti tomu mezi Buchs SG a Sargans se bude primárně pracovat za probíhajícího denního provozu a při výlukách v noci a o jednotlivých víkendech v letech 2023/2024. Oproti původnímu stavebnímu programu by se omezení jízdních řádů přes den mohla díky optimalizacím zkrátit o tři měsíce tak, aby trvala od října 2023 do července 2024. V noci zůstanou omezení nezměněna od října 2023 do října 2024.

V závislosti na fázi výstavby jsou obyvatelé v různé míře ovlivněni pracemi, které musí SBB během dvou a půl roku provádět v noci. SBB informuje dotčené obyvatele v rané fázi a udržuje hluk a prach na co nejnižší úrovni.

Výměna kolejnic během stavebních prací

Během výluk na trase nabízí SBB cestujícím nejlepší možné alternativní koncepty s výměnou kolejí. V průběhu výstavby však dojde k prodloužení jízdních dob, náhradním trasám a dodatečným změnám. SBB doporučuje před každou cestou Online jízdní řád, nebo zkontrolovat v mobilní aplikaci SBB, při dostatečném naplánování si dostatku času na cestu. 

foto, podklad SBB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém