Hradec Králové změní obří parkoviště v náměstí

Centrum Hradce Králové je nyní známé, jako velké parkoviště pro 230 aut. To slibuje město, že se změní ve sdílenou zónu, kde bude 65 mist pro auta. Velké náměstí v historickém centru města, nebude už sloužit výhradně dopravě, ale bude takzvanou sdílenou zónou.

Reklamy

Změněný projekt představilo město na svém webu, chystá se k jeho představení veřejnost s debatou o přeměněně náměstí. „Město chce původní projekt upravit a doplnit o nové přístupy a perspektivy. Architekti v konceptu zohlednili i výstupy z participativního projektu s veřejností, v rámci kterého se k nové podobě Velkého náměstí vyjádřily tisíce občanů. Dokument bude v následujících týdnech představen zastupitelům, široké veřejnosti i místním podnikatelům,“ uvedla mluvčí města Kateřina Rohlíčková.

O změně na Velkém náměstí v Hradci Králové je řeč už několik let. „Mohli jsme buď pokračovat v územním řízení, začít celý projekt připravovat od začátku včetně nové architektonické soutěže, nebo provést potřebné úpravy a nechat přepracovat projektovou dokumentaci tak, aby se koncept vítězného projektu posunul a zároveň inovoval podle požadavků dnešní doby. Po pečlivém zvážení všech faktorů, zejména finančních a časových, a naší politické odpovědnosti, jsme se rozhodli přepracovat projektovou dokumentaci na základě upraveného původního konceptu a následně předložit novou žádost o územní rozhodnutí,“ řekla primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Více prostoru pro chodce, méně pro auta

Do častých podnětů zapojené veřejnosti bylo snížení počtu parkovacích míst a snaha navrátit náměstí občanům jako setkávací plochu. „Hlavní myšlenkou je vrátit náměstí lidem. Chceme proměnit toto historické místo, aby odpovídalo potřebám a očekáváním současných a budoucích generací. S důrazem na inovace a společný prostor pro setkávání chceme vytvořit dynamické, přívětivé a živé centrum města. To, co náměstí činí jedinečným, je jeho potenciál spojit historii s moderními principy a v tomto duchu jsme přistoupili k přepracování konceptu“ vysvětluje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek. Koncept této studie zpracovávalo sdružení ARN studio s.r.o. – architekti chmelík & partneři.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Hradec Králové změní obří parkoviště v náměstí”

Comments are closed.