SAA pozastavuje Lilongwe a Blantyre v Malawi

South African Airways (SAA) pozastaví trasy do Malawi (Lilongwe a Blantyre) kvůli nedávným ekonomickým problémům v Malawi.
V průmyslovém upozornění minulý týden se SAA zmínila, že pozorně sleduje situaci podstatné devalvace Malawské Kwachy, akutního nedostatku zahraničních měn a eskalace zablokovaných finančních prostředků, než učiní těžké rozhodnutí zrušit svou cestu do Malawi. Pozastavení služeb do Malawi je platné od čtvrtka 30. listopadu 2023.
Generální ředitel SAA, prof. John Lamola říká, že rozhodnutí SAA zrušit trasu je pečlivě zváženou intervencí řízení rizik v reakci na současné ekonomické výzvy Malawi.
„Tento krok by neměl být vykládán jako krok zpět od závazku letecké společnosti sloužit obyvatelům Malawi a podporovat obchodní vazby mezi Jihoafrickou republikou a Malawi. Jako nové vedení SAA – a jako malá, ale rostoucí letecká společnost – se nemůžeme zavázat k trasám, které nejsou finančně udržitelné.
„SAA si váží svého vztahu k malawijskému trhu a děkuje svým zákazníkům za pochopení a trvalou podporu v těchto náročných časech. Situaci budeme i nadále pečlivě sledovat. Zůstáváme otevřeni obnovení cesty do Malawi, jakmile si situace vyžádá podstatu finančně efektivního provozu z této trasy,“ dodal Lamola.
Foto South African Airlines
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “SAA pozastavuje Lilongwe a Blantyre v Malawi

  1. SAA pozastavuje Lilongwe a Blantyre v Malawi – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 21/11/2023 at 20:16

    […] Continue reading SAA pozastavuje Lilongwe a Blantyre v Malawi at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d