foto airBaltic

Lotyšská společnost airBaltic zahájila svou vůbec první pravidelnou linku do Afriky dvěma lety týdně do Marrákeše v Maroku. AirBaltic, který byl spuštěn 31. října 2022, plánuje obsluhovat trasu ze svého uzlu v Rize během podzimní a zimní sezóny 2022/2023 se svou flotilou letadel Airbus A220-300. Letecká společnost poprvé oznámila plány na zahájení pravidelných letů do Marrákeše v prohlášení vydaném v červnu 2022.

“Jsme potěšeni, že můžeme oznámit první pravidelnou linku do Afriky. Jsme přední leteckou společností v pobaltských státech, pokračujeme v rozšiřování naší sítě a přidávání dalších zajímavých destinací pro volný čas pro zimní sezónu,” řekl Martin Gauss, generální ředitel airBaltic prohlášení. Letecká společnost upřednostňuje Marrákeš jako „oblíbenou zahraniční turistickou atrakci v Maroku“.

Zatímco airBaltic je jedinou leteckou společností, která operuje mezi Rigou a Marrákeší, připojuje se k dalším tradičním a nízkonákladovým aerolinkám, jako jsou Ryanair, Wizz Air, EasyJet, Eurowings, Vueling Airlines, Air France, Lufthansa, Iberia British Airways a TAP Air Portugal, které také provozují lety do Marrákeše .

Společnost airBaltic byla založena v roce 1995 a jejím hlavním akcionářem je lotyšský stát s 97,97 % akcií. Provozní model aerolinky kombinuje postupy tradičních leteckých společností i nízkonákladových dopravců. Společnost airBaltic se sídlem v lotyšské Rize je v současnosti největším světovým provozovatelem Airbusu A220-300. Do roku 2024 letecká společnost očekává, že bude mít celkem 50 A220-300. Kromě toho má airBaltic možnost zakoupit dalších 30 tryskových letadel A220-300.

foto airBaltic

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém