» Domů » Letecká doprava » airBaltic zahajuje lety do Marrákeše, svou „vůbec první“ trasu do Afriky

airBaltic zahajuje lety do Marrákeše, svou „vůbec první“ trasu do Afriky

foto airBaltic

Lotyšská společnost airBaltic zahájila svou vůbec první pravidelnou linku do Afriky dvěma lety týdně do Marrákeše v Maroku. AirBaltic, který byl spuštěn 31. října 2022, plánuje obsluhovat trasu ze svého uzlu v Rize během podzimní a zimní sezóny 2022/2023 se svou flotilou letadel Airbus A220-300. Letecká společnost poprvé oznámila plány na zahájení pravidelných letů do Marrákeše v prohlášení vydaném v červnu 2022.

“Jsme potěšeni, že můžeme oznámit první pravidelnou linku do Afriky. Jsme přední leteckou společností v pobaltských státech, pokračujeme v rozšiřování naší sítě a přidávání dalších zajímavých destinací pro volný čas pro zimní sezónu,” řekl Martin Gauss, generální ředitel airBaltic prohlášení. Letecká společnost upřednostňuje Marrákeš jako „oblíbenou zahraniční turistickou atrakci v Maroku“.

Zatímco airBaltic je jedinou leteckou společností, která operuje mezi Rigou a Marrákeší, připojuje se k dalším tradičním a nízkonákladovým aerolinkám, jako jsou Ryanair, Wizz Air, EasyJet, Eurowings, Vueling Airlines, Air France, Lufthansa, Iberia British Airways a TAP Air Portugal, které také provozují lety do Marrákeše .

Společnost airBaltic byla založena v roce 1995 a jejím hlavním akcionářem je lotyšský stát s 97,97 % akcií. Provozní model aerolinky kombinuje postupy tradičních leteckých společností i nízkonákladových dopravců. Společnost airBaltic se sídlem v lotyšské Rize je v současnosti největším světovým provozovatelem Airbusu A220-300. Do roku 2024 letecká společnost očekává, že bude mít celkem 50 A220-300. Kromě toho má airBaltic možnost zakoupit dalších 30 tryskových letadel A220-300.

foto airBaltic

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes