• 04/07/2022 02:46

Začala montáž nových souprav berlínského metra

ByAdmin

Úno 24, 2022 , , ,
Výrobce vlaků Stadler začíná montovat novou generaci metra | Foto: Stadler
Stránka navštívena: 111
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 1 Sekund

Podle výrobce vlaků společnosti Stadler začala montáž prvního vozu nové řady oficiálně v pátek – přesně 120 let po otevření prvního německého metra v Berlíně.

„Naše metro se nejen ohlíží za dlouhou a úspěšnou historií, ale také jede plnou rychlostí vstříc budoucnosti,“ řekl Rolf Erfurt, provozní ředitel Berliner Verkehrsbetriebe (BVG).

Zpočátku bude vyrobeno celkem dvanáct testovacích vozů pro malé a velké profily. Očekává se, že první vozy nové řady metra budou k dispozici pro testovací jízdy ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022. Podle logiky BVG nesou řady označení J pro velký profil linek U5 až U9 a JK pro užší malý profil linek U1 až U4.

“Začátek nové série je vždy něčím výjimečný,” vysvětlil šéf Stadler Germany Jure Mikolčić. Podle výrobce začíná výroba s řadou malých profilů JK. Po instalaci takzvaných tenzometrů k prokázání provozní stability vozu na prvním vozidle má být mimo jiné instalováno 42 kilometrů kabelů a vedení, izolace, podlahy, informační systém pro cestující a sedadla.

Rámcová smlouva uzavřená v březnu 2020 v celkovém objemu až tři miliardy eur zahrnuje i dodávky náhradních dílů po dobu 32 let. BVG dokáže od Stadleru obstarat až 1500 vozů z nové řady J/JK. Pro srovnání: BVG má v současnosti celkem 1300 vozů metra různých řad.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %