Kvůli uzavření vzdušného prostoru pro civilní lety nad Ukrajinou jsou zrušeny všechny lety na Ukrajinu z Evropy i Asie.

Ruský prezident Vladimir Putin ráno oznámil, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu. Putin podle Kyjeva zahájil plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil v zemi válečný stav a sdělil, že Rusko útočí na ukrajinskou vojenskou infrastrukturu. Ukrajina mezitím uzavřela vzdušný prostor pro civilní lety.

8:21 Ruští výsadkáři ze 7. divize překročili ukrajinskou hranicí.

Útočné síly (7. a 76 divize) jsou v podstatě aeromobilní síly, tedy výsadková lehká pěchota využívající k transportu spíše vrtulníky. Nicméně i tyto jednotky jsou schopny padákových výsadků. Stojí za zmínku, že právě jednotky 76. aeromobilní divize se měly účastnit anexe Krymu.

45 letadel Il-76 dostačuje k vysazení jednoho pluku výsadkářu a dvou praporu obrněných vozidel. Cela flotila ruských Il-76 tak umožní vysadit maximálně dva pluky výsadkářů se standardní sadou obrněné techniky, zbraní, pohonných hmot a munice.

8:15 Přelety ruských stíhaček a bombardérů Suchoj nad vnitrozemím Ukrajiny, potvrzují fakt o zničení protiletadlové obrany Ukrajiny.

8:10 RUSKO PROHLÁSILO, ŽE ZNETRALIZOVALO VŠECHNU PROTILETECKOUOBRANU UKRAJINY.

Za tři hodiny od začátku útoku na Ukrajinu. Aktuálně mohou výsadkáři obsazovat ze vzduchu, z moře i vody Ukrajinské území.

7:49 Útok na Ukrajinu je útokem na Evropu

Podle značného množství politiků napříč Evropou musí být postaven před mezinárodní soud Vladimír Putin, který je odpovědný za stovky mrtvých na Ukrajině tímto útokem.

7:20 Pralizovaná doprava

Napříč Ukrajinou je paralyzovaná doprava a jakékoliv cestování vlivem chování Ruska, které napadnulo Ukrajinu a zničilo strategická místa. Dle prvních informací jsou stovky mrtvých na ulicích po nočním útoku Ruské armády, kterou podporuje Běloruský režim včetně Běloruských vojenských sil, které se na útoku podílejí

 

Admin
Author: Admin

By Admin