Diederik Pen, foto WestJet

Diederik Pen, foto WestJet

Skupina WestJet dnes oznámila jmenování Diederika Pena prezidentem WestJet Airlines s platností od 1. dubna 2024 . Jako provozní ředitel WestJet Group a prezident WestJet Airlines bude Pen nadále podřízen Alexisi von Hoensbroechovi, generálnímu řediteli (CEO) WestJet Group. Jako generální ředitel bude Alexis von Hoensbroech i nadále udržovat celkovou odpovědnost za WestJet Group a její strategické směřování.

Reklamy

„Zkušenosti Diederika jako respektovaného lídra s provozními úspěchy budou zásadní, protože budeme pokračovat v naší strategii růstu, včetně integrace Sunwing Airlines,“ řekl von Hoensbroech. “S největší knihou objednávek letadel s úzkým trupem v Kanadě je zásadní optimalizovat bezpečný a spolehlivý výkon pro naše podnikání, protože Kanaďanům poskytujeme dostupnější možnosti a lepší konektivitu.”

Od svého vstupu do WestJet Group v říjnu 2021 jako výkonný viceprezident a provozní ředitel Pen významně přispěl ke zvýšení provozní výkonnosti skupiny. Vedl operace k zotavení a měl vliv na operace leteckých společností, let, letiště, technické operace, pracovní vztahy, bezpečnost, zdroje posádky a výcvik. Jako provozní ředitel WestJet Group a prezident WestJet Airlines bude Pen zodpovědný za každodenní provoz skupiny, úspěšná pracovní jednání a celkovou provozní spolehlivost, kterou hosté WestJet očekávají. Převezme také roli odpovědného výkonného ředitele Transport Canada.

“Během posledních tří let společnost WestJetters prokázala svůj neúnavný závazek vůči cestovním potřebám Kanaďanů a výkonnosti naší letecké společnosti. Jsem neuvěřitelně vděčný, že mohu pracovat po boku tak oddaného, ​​inovativního a zapáleného týmu,” řekl Pen. “Vzhledem k tomu, že se opíráme o dynamiku finančně a provozně silného roku 2023 a zaměřujeme se na budoucí růst WestJet Group, nebylo nikdy důležitější, abychom i nadále spolupracovali na zvýšení naší spolehlivosti a výkonu.”  

Před nástupem do WestJet si Pen přinesl více než 25 let zkušeností v leteckém průmyslu z asijsko-pacifických a evropských regionů. Jako výkonný viceprezident a provozní ředitel pro několik leteckých společností řídil významné expanze a zároveň dohlížel na operace pro rychle rostoucí a ultra-nízkonákladové podniky.

O společnosti WestJet

Za 27 let, co slouží Kanaďanům, WestJet snížil ceny letenek na polovinu a zvýšil počet létajících v Kanadě na více než 50 procent. WestJet zahájil svou činnost v roce 1996 se třemi letadly, 250 zaměstnanci a pěti destinacemi, v průběhu let se rozrostl na více než 180 letadel, 14 000 zaměstnanců a více než 100 destinací ve 26 zemích. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading