foto Ford

foto Ford

Ford v úterý oznámil, že zatraktivnil svůj oblíbený multifunkční model s možností až sedmimístné konfigurace Tourneo Connect uvedením nového vyspělého plug-in hybridního pohonu.

Reklamy

Tourneo Connect Plug-In Hybrid (PHEV) posune flexibilitu a všestrannost modelu Tourneo Connect na další úroveň – zákazníkům umožní jízdu na čistě elektrický pohon s nulovými lokálními emisemi na vzdálenost až 110 km. 

Nový model tak pokračuje v elektrifikaci nové generace rodiny vozů Ford Tourneo pro přepravu osob v Evropě, která bude zahrnovat také kompaktní pětimístný model E-Tourneo Courier, osmimístný model E‑ Tourneo Custom  a devítimístný model Tourneo Custom Plug-In Hybrid. 

“Tourneo Connect je především o schopnostech a flexibilitě a nová varianta plug-in hybrid přináší obojí. Díky velkému dojezdu na elektřinu dokáže Tourneo Connect Plug-In Hybrid v elektrickém režimu obsloužit mnoho běžných cest našich zákazníků, ať už se jedná o cesty do školy, dobrodružné výpravy mimo město nebo při pracovním využití,” řekl Rich Hughes, manažer řady Tourneo společnosti Ford v Evropě.

Objednávky pro Tourneo Connect Plug-In Hybrid budou otevřeny v létě 2024 a první dodávky se očekávají v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Pokročilá technologie PHEV

Inovativní hnací ústrojí v modelu Tourneo Connect Plug-In Hybrid spojuje 1,5litrový benzinový motor EcoBoost, vysokonapěťový akumulátor a elektromotor, které dodávají kombinovaný výkon 150 k a točivého momentu 350 Nm  prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové automatické převodovky. Akumulátor lze na dlouhých cestách rychle dobíjet stejnosměrným proudem z veřejných nabíječek výkonem až 50 kW nebo ji plně dobít doma střídavým proudem o výkonu až 11 kW. 

Snadno pochopitelné jízdní režimy umožňují řidičům optimalizovat využití energie z akumulátoru:

  • EV Nyní: jízda pouze pomocí elektromotoru
  • EV Auto: vyvažuje elektrický a benzinový pohon tak, aby co nejlépe vyhovoval jízdním podmínkám.
  • EV Později: jízda pouze s benzinovým motorem, kdy se veškerá energie uloží v akumulátoru na pozdější použití.
  • EV Rezerva: ukládá řidičem definovanou úroveň energie nabití akumulátoru pro pozdější použití.

Zákazníci si mohou vybrat mezi pětimístným modelem Tourneo Connect Plug-In Hybrid nebo delším sedmimístným Grand Tourneo Connect Plug-In Hybrid se standardní třetí řadou sedadel. Prostorná a všestranná kabina zůstává pro novou verzi Plug-In Hybrid nedotčena; po vyjmutí zadních řad sedadel mohou zákazníci využívat zavazadlový prostor o objemu až 3,1 m3 u modelu Grand Tourneo Connect Plug-In Hybrid a až 2,6 m3 u modelu Tourneo Connect Plug-In Hybrid.

Chytré technologie vozu Tourneo Connect Plug-In Hybrid přesahují rámec jeho nové pohonné jednotky. Prostorná kabina je vybavena “digitálním kokpitem” se dvěma 10palcovými displeji a konektivitou prostřednictvím informačního a zábavního systému SYNC, kompatibilního s bezdrátovými systémy Android Auto a Apple Carplay. Nový elektrifikovaný model je rovněž vybaven stejnými vyspělými asistenčními systémy pro řidiče jako modely Tourneo Connect s benzinovým a naftovým motorem, které již získaly maximální pětihvězdičkové hodnocení nezávislého bezpečnostního úřadu Euro NCAP. Soubor technologií zahrnuje asistent pro couvání s přívěsem Pro Trailer Backup Assist, inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, asistent pro jízdu v pruzích a varování při otevření dveří.

Ford nabízí model Tourneo Connect Plug-In Hybrid ve své známé výbavové řadě:

  • Trend: vysoká standardní výbava zahrnuje digitální kokpit a 16palcová kola z lehkých slitin
  • Titanium: přidává chromované prvky, střešní ližiny, tónovaná okna a více asistenčních prvků pro řidiče.
  • Active: s robustním designem ve stylu SUV, panoramatickou střechou a 17palcovými koly z lehké slitiny.

TS Ford

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading