• Út. Srp 16th, 2022

Výrobci lodních motorů přerušili vztahy s Ruskem, protože tlak námořního obchodu roste

Stránka navštívena: 182
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 18 Sekund

LONDÝN: Finská Wartsila, přední výrobce lodních motorů, pozastavila obchod s Ruskem, včetně školení na zařízení, zatímco německý protějšek MAN Energy Solutions přezkoumává smlouvy a zvyšuje tak další obchodní tlak na Moskvu. Ruský námořní sektor se již potýká s rušením dalších služeb, včetně certifikace lodí předními zahraničními poskytovateli – životně důležitých pro přístup do přístavů a ​​zajištění pojištění – stahování námořních společností a uvalení západních sankcí na jeho předního námořního přepravce Sovcomflot po invazi Moskvy na Ukrajinu.

Wartsila, přední světový výrobce námořních a energetických zařízení, pozastavil všechny dodávky a prodej do Ruska a Běloruska kvůli válce na Ukrajině a podnikne kroky, aby „postupoval podle sankčního rámce Evropské unie, jak se vyvíjí“, uvedl mluvčí společnosti. “V rámci toho bylo zastaveno školení o používání našich motorů/lodních technologií pro ruské právnické osoby bez ohledu na národnost jednotlivců,” uvedla mluvčí.

“Takové školení může být nabízeno ruským státním příslušníkům pracujícím pro neruské právnické osoby. Školení však nemůže být nabízeno jednotlivcům, bez ohledu na jejich státní příslušnost, kteří mají bydliště v Rusku.” Dva zdroje z přepravy uvedly, že společnost MAN Energy Solutions rovněž pozastavila školení pro používání svých zařízení v Rusku. Mluvčí společnosti řekl, že “100% dodržuje uložené sankce”. Společnost MAN Energy Solutions samostatně uvedla v prohlášení, že všechny existující smlouvy a objednávky spojené s Ruskem „musí být přezkoumány případ od případu“.

Zdroje z lodního průmyslu říkají, že vzhledem ke složitosti světového námořního obchodu nebylo jasné, jak budou ruské společnosti schopny fungovat, když se stahuje několik služeb. Zároveň přímo říkají, že v Rusku může v důsledku sankcí přijít o práci až 450 tisíc osob v lodním a námořním průmyslu. 

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi