• Út. Srp 16th, 2022

Mexická společnost Aeromexico si pronajímá devět letadel Boeing v dohodě s Air Lease

Stránka navštívena: 139
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

Mexiko City: Mexická letecká společnost Aeromexico dosáhla dohody o pronájmu devíti letadel Boeing, uvedla v pátek Air Lease Corporation, čímž rozšířila flotilu dopravce, protože se vynořil z bankrotu podle kapitoly 11. Air Lease poskytne Aeromexico dva nové Boeingy 737-8 a sedm nových 737-9, které dorazí mezi červencem 2022 a srpnem 2023, uvedla leasingová společnost letadel. Dohoda přichází poté, co Aeromexico minulý týden uvedla, že během příštích pěti let utratí 5 miliard dolarů na modernizaci, včetně přepracování své flotily tak, aby do konce roku dosáhla 147 letadel.

“Letadla 737 nabízí nejmodernější technologii s nízkou spotřebou paliva pro posílení globálních schopností přední mexické letecké společnosti,” uvedl v prohlášení výkonný předseda Air Lease Corporation Steven Udvar-Hazy. Aeromexico vyhlásilo bankrot v polovině roku 2020 poté, co poptávka po cestování po pandemii koronaviru prudce klesla.

Letecká společnost se v lednu u amerického soudu dohodla s dlužníky a poté nedávno provedla forwardové rozdělení akcií a následné zpětné rozdělení, aby zamíchala kontrolu nad společností, čímž formalizovala svůj odchod z bankrotu. Akcie Aeromexico v pátek ráno po volatilním týdnu na hlavním mexickém trhu vzrostly o 8,45 %. Jeden analytik uvedl, že akcie se budou i nadále chovat nevyzpytatelně, dokud obchodníci nebudou mít více informací o finanční situaci letecké společnosti. Akcie společnosti Air Lease na newyorské burze po oznámení vzrostly o přibližně 1,35 %.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Kolumbie je lídrem mezi vnitrostátními lety v Latinské Americe