• Út. Srp 16th, 2022

Aeromexico opouští kapitolu 11 a plánuje investovat 5 miliard dolarů do flotily

Stránka navštívena: 125
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 14 Sekund

Grupo Aeromexico, mateřská společnost mexického vlajkového dopravce Aeromexico, oznámila, že dokončila proces restrukturalizace a opustila kapitolu 11, což znamená, že se letecké společnosti podařilo vymanit se z ochrany před bankrotem. Jak mexická společnost napsala ve svém prohlášení ze 17. března 2022, Aeromexico „dokončilo svůj plán reorganizace“ a „uzavřela svůj proces finanční restrukturalizace“ a také „vyšlo ze své kapitoly 11“.  

“Dnešní den je pro Aeromexico neuvěřitelně vzrušující den a jsme připraveni vzlétnout do nových výšin, jakmile se vynoříme z kapitoly 11. Těšíme se na zahájení nové kapitoly v historii naší společnosti, podpořené zdravou finanční základnou, solidní kapitálovou strukturou a investoři, kteří plně důvěřují naší budoucnosti,“ citoval generální ředitel aerolinky Andres Conesa prohlášení.

Letecká společnost, která vykazuje ztráty od roku 2017, dobrovolně požádala o ochranu před bankrotem v červnu 2020 poté, co překonala čisté ztráty za tři předchozí roky v důsledku celosvětové pandemie COVID-19. Rozhodnutí podat žádost o kapitolu 11 v USA bylo přijato poté, co Aeromexico ztratilo více než 110 milionů dolarů pouze v prvním čtvrtletí roku 2020. 

Přesto je nyní dopravce připraven učinit významné kroky k návratu na trh konkurenceschopně. Aeromexico již restartovalo své služby do 84 destinací v tuzemsku i zahraničí a v současnosti se zaměřuje na obnovu a modernizaci své flotily. 

Podle prohlášení dopravce plánuje v příštích pěti letech vyčlenit na pořízení nových letadel až 5 miliard dolarů. Do konce roku 2022 dopravce počítá s přidáním 22 nových osobních letadel, čímž se flotila rozšíří na celkem 145 tryskových letadel s průměrným stářím sedm let. 

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Aeromexiko hlásí bankrot a žádost o ochranu před věřiteli dle kapitoly 11