» Domů » Železnice » Amtrak přidá druhé spojení mezi Seattlem a Vancouvrem

Amtrak přidá druhé spojení mezi Seattlem a Vancouvrem

Amtrak přidává druhý zpáteční vlak do Vancouveru v Kanadě od 7. března, čímž obnovuje plné spojení na lince Cascades na úroveň před pandemií.

Společnost tento týden o plánu  informovala ministerstvo dopravy státu Washington a ministerstvo dopravy v Oregonu. Amtrak také agenturám řekl, že plánuje zvýšit denní počet spojení mezi Seattlem a Portlandem ze čtyř na šest počínaje podzimem 2023.

“Jsem vděčný, že Amtrak je konečně na cestě k úplnému obnovení provozu na severozápadním Pacifiku.” Koridor I-5 ve státě Washington je jedním z nejpřetíženějších koridorů v zemi a spojení Cascades poskytuje cestujícím pohodlnou alternativu,“ řekla americká senátorka Maria Cantwell (D-WA), která slouží jako předsedkyně senátního výboru. obchodu, vědy a dopravy.

Před pandemií využívalo každoročně trasu spojující Washington, Oregon a Britskou Kolumbii více než 750 000 cestujících. Trasa ze Seattlu do Vancouveru byla pozastavena v květnu 2020, když se hranice uzavřely kvůli pandemii COVID-19.

foto Amtrak

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes