Volvo Defence uzavřelo sedmiletou rámcovou smlouvu na dodávky logistických nákladních vozidel do Estonska a Lotyšska

Volvo Defence, obchodní operace v rámci Volvo Trucks, uzavřela rámcovou smlouvu s Estonským centrem pro obranné investice a Ministerstvem obrany Lotyšské republiky na dodávku logistických nákladních vozidel. Volvo bylo vybráno jako jeden ze dvou dodavatelů, kteří dohromady dodají až 3 000 vozů po dobu 7 let.

Reklamy

Počínaje rokem 2024 chce Volvo Defense zahájit dodávky logistických nákladních vozidel do Estonska a Lotyšska v rámci rámcové dohody, kde je Volvo jedním ze dvou vybraných dodavatelů. Celkový požadavek obou zemí je až 3000 vozidel, což představuje celkovou hodnotu přibližně 440 milionů eur. Smlouva se uzavírá na 7 let, kterou lze v případě potřeby prodloužit o 3 roky.

Smlouva byla podepsána na slavnostním ceremoniálu v estonském Tallinnu ve středu 4. října za účasti zástupců estonské a švédské vlády.

Vozidla Volvo se budou skládat z pěti konfigurací nákladních vozidel založených na robustním modelu FMX společnosti Volvo Trucks, který je známý svou spolehlivostí a účinností. Součástí dohody je také komplexní program údržby a náhradních dílů. Vozidla se budou vyrábět v montážním závodě Tuve společnosti Volvo Trucks v Göteborgu.

„Pro Volvo Defense je to významný obchod a důkaz spolehlivosti našich produktů a Volvo jako dlouhodobého obchodního partnera,“ říká Andreas Svenungsson, prezident Volvo Defense. „Těším se na spolupráci s našimi estonskými a lotyšskými zákazníky, abychom jim v nadcházejících letech přizpůsobili ty nejlepší produkty a služby.“

Nová dohoda staví na dlouhém vztahu mezi Volvo Defence a estonskými ozbrojenými silami, kde se první dodávky uskutečnily v roce 2014. Estonsko a Lotyšsko jsou dobře zavedené trhy pro Volvo Trucks se stabilní infrastrukturou pro prodej a poprodejní služby.

“Tato smlouva má pro Estonsko velký význam, protože nám nabízí jedinečnou příležitost získat zakázková vozidla šitá na míru specifickým potřebám našich obranných sil. Jsme potěšeni, že jsme uzavřeli smlouvu se společností Volvo, protože jejich vozidla soustavně prokazovala svoji vhodnost pro estonské klima a životní prostředí v průběhu let používání,“ řekl Erko Sepri, manažer strategické kategorie (vozidla, stroje a logistika) Estonského centra pro obranné investice.

Volvo Defense, obchodní operace v rámci Volvo Trucks, sídlí ve švédském Göteborgu. Společnost Volvo Defense nabízí zákazníkům po celém světě v oblasti obrany a civilní ochrany širokou škálu zakázkových logistických nákladních vozidel, inženýrských strojů, námořních a průmyslových aplikací a motorů. Její produkty se vyznačují svou robustností a flexibilitou se zaměřením na provozní efektivitu a schopnosti.

Foto Volvo Trucks

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Volvo Defence uzavřelo sedmiletou rámcovou smlouvu na dodávky logistických nákladních vozidel do Estonska a Lotyšska

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading