Virgin Galactic a Rolls-Royce spolupracují na nadzvukové letadle

Virgin Galactic a výrobce motorů Rolls-Royce oznámili dohodu o vývoji konstrukce letadla, které bude létat třikrát rychleji než zvuk.

Reklamy
Rolls-Royce dříve stavěl motory pro Concord, což bylo jediné civilně certifikované nadzvukové letadlo v historii, které zvládlo pravidelný osobní provoz na několika transatlantických trasách. Spolupráce s Virgin Galactic se objevila po schválení konceptu mise se zástupci NASA.

„ Federální letecká správa (FAA) také dohlíží na projekt, který vymezuje certifikační rámec,“ prozradil George Whitesides, ředitel pro vesmír ve Virgin Galactic.

Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s inovativním týmem Rolls-Royce. Chceme vytvořit udržitelné a nejmodernější pohonné systémy letadel. Jsme také rádi, že můžeme spolupracovat s FAA. Díky tomu si můžeme být jisti, že náš projekt je praktický od samého začátku – zdůraznil Whitesides. „Dosud jsme dosáhli obrovského pokroku a těšíme se na překročení příští hranice ve vysokorychlostním cestování,“ dodal Whitesides.Chceme vytvořit letadlo, které bude létat ve výškách až 60 km na zemí. Cesta z Londýna do Singapuru by mohla trvat jenom 4 hodiny.
Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading