» Domů » Letecká doprava » Qatar Airways obnoví lety do Adelaide

Qatar Airways obnoví lety do Adelaide

Qatar Airways

Qatar Airways bude pokračovat ve svých letech do Adelaide od 16. srpna. Hlavní město státu Jižní Austrálie bude pátým cílem letecké společnosti na tomto kontinentu. Žádný jiný dopravce na světě nemá tolik destinací v Austrálii.

Ani během krize COVID-19 společnost Qatar Airways nezastavila lety do Melbourne, Perthu a Sydney. Letecká společnost ze Středního východu, dokonce i během pandemie, zahájila lety do Brisbane. To dokazuje, že Austrálie je pro dopravce strategicky důležitým trhem.

Lety do Adelaide provozovány dvakrát týdně a budou provozovány Airbusem A350-900, nabízejícím 36 míst v obchodní třídě a 247 ekonomické třídě. Po obnovení osobních letů do jihoaustralského hlavního města proběhne z Kataru celkem 25 letů týdně, včetně 23 nákladu, které během sedmi dnů přepraví 700 tun urgentního nákladu.

Qatar Airways, kromě dvou osobních týdenních letů do Adelaide, v současné době také nabízí denní lety do Melbourne a Sydney, stejně jako čtyřikrát týdně do Perthu a třikrát týdně do Brisbane. Letecké společnosti z Perského zálivu již do Austrálie dopraví celkem 23 letů týdně.

Společnost Qatar Airways se kvůli krizi způsobené virem COVID-19 a poklesu poptávky po letecké dopravě rozhodla uzemnit svou flotilu A380, protože podle kormidelníků leteckých společností není provoz tak velkých letadel na současném trhu komerčně a ekologicky odůvodněný. Nejvíce strategicky důležité dálkové trasy do Ameriky, Evropy a asijsko-tichomořských regionů v současné době provozuje 49 A350 a 30 Boeingu 787.

Vyjádření velké důvěry a pozitivního kroku v procesu obnovy

Jsme rádi, že můžeme obnovit lety pro Adelaide, což zdůrazňuje náš trvalý závazek vůči australskému trhu během tohoto obtížného období. Jsme hrdí na to, že jsme jednou z mála leteckých společností, které během krize nikdy nepřerušily lety na kontinent a dokonce rozšířily provoz v Austrálii. Obnovení služeb pro Adelaide a nedávné zahájení nových letů do Brisbane jsou důkazem našeho dlouhodobého závazku do Austrálie, řekl Akbar Al Baker, prezident dopravce v Perském zálivu.

Jsem velmi rád, že společnost Qatar Airways zahájila lety do Adelaide. To navzdory cestovním omezením způsobeným virem COVID-19 poskytne zahraničním turistům nové spojení s jižní Austrálií, připustil Simon Birmingham, ministr investic, obchodu a cestovního ruchu země na jižní polokouli.

Je to výraz velké důvěry v Jižní Austrálii a pozitivního kroku v procesu obnovy po otevření našich hranic. Díky letům Qatar Airways do Adelaide můžeme zůstat v kontaktu a sloužit důležitým trhům v Evropě, shrnul Steven Marshall, předseda vlády Jižní Austrálie.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes