Virgin Atlantic

Britská letecká společnost Virgin Atlantic se ve středu rozhodla pozastavit své lety na letišti Heathrow-Hong Kong, uzavřít svou kancelář v Hongkongu a neobnovit lety v březnu 2023, po 30 letech v asijském městě kvůli problémům souvisejícím s uzavřením letiště. 

Uzavřený Ruský vzdušný prostor, ruší spojení

Invaze Moskvy na Ukrajinu vedla několik leteckých společností, které se již potýkaly s dopady pandemie COVID-19, k pozastavení letů a plánování delších tras, aby se vyhnuly ruskému a ukrajinskému vzdušnému prostoru. “Značné provozní složitosti kvůli pokračujícímu uzavírání ruského vzdušného prostoru přispěly ke komerčnímu rozhodnutí neobnovit lety v březnu 2023, jak bylo plánováno,” uvedla letecká společnost založená miliardářem Richardem Bransonem.

Virgin Atlantic zastavila lety do Hongkongu od prosince loňského roku a několik leteckých společností po invazi na Ukrajinu nesměřovalo lety přes ruský vzdušný prostor. Dříve během dne agentura Bloomberg uvedla, že toto rozhodnutí bude mít dopad na přibližně 46 pracovních míst Virgin Atlantic, včetně kancelářského personálu a palubního personálu.  V případě, že nebudou chtít přejít na jiné trasy, nebo se přestěhovat do Londýna, budou bohužel propuštěni. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém