Železniční a technologická skupina Siemens Mobility uvedla do provozu svou novou vlakotvornou halu ve Vídni. S novým dvoukolejným systémem se mají zlepšit výrobní možnosti pro vozy metra vyvinuté a vyrobené ve Vídni, oznámil Siemens. Kromě toho lze halu využít i pro osobní vozy.

Jednotlivé vozy se budou v budoucnu montovat přímo do vlaků a testovat v továrně. Podle Siemensu se pak systém přesune do dalších lokalit k dynamickému zprovoznění. Nová hala je napojena na rakouskou železniční síť. Dříve se vozy často museli převážet jednotlivě s odpovídajícím počtem jízd kamionů.

Továrna Siemens vyrábí především osobní vozy a metro, například noční vlaky pro rakouskou železniční společnost ÖBB nebo metro pro Vídeň, Mnichov, Rijád a Bangkok. Z továrny vyjeli vlaky i pro České Dráhy. Díky stanici metra a vlastnímu inženýrskému oddělení zaměstnává pobočka Siemens Mobility ve Vídni přibližně 1 400 lidí a školí řadu učňů. Díky této nové hale najde uplatnění dalších nových 150 pracovníků. Společnost Siemens Mobility se tak postupně stává velkým a významným zaměstnavatelem ve Vídni a Rakousku.

Admin
Author: Admin

By Admin