Pokračuje oprava komunikace Červené Vršky v Benešově

Do 6. října bude v Benešově zcela uzavřena silnice II/112, ulice Červené Vršky, kde se bude rekonstruovat silniční komunikace. Uzavírka je rozdělena do dvou etap a spojí se s ní i výlukový jízdní řád pro benešovskou MHD. Pro řidiče bude komunikace v tomto úseku zcela uzavřena.

Jakub Hostek (Benešov pro život), místostarosta města Benešov: „Oprava na Červených Vrškách probíhá standardně. Je to v režii Krajské správy a údržby silnic, protože silnice je krajská. Budou to dvě, možná tři etapy, ale dvě jsou ty zásadní, a to je od kruhového objezdu u nemocnice až po LIDL a od LIDLu pak nahoru k tomu novému kruhovému objezdu.“

Budou se dělat nové chodníky, ale zejména jde o výměnu povrchu komunikace, která už byla za hranicí své životnosti. Uzavírka komplikuje ve městě dopravu automobilovou i autobusovou, z tohoto důvodu se město Benešov snažilo ty nejnáročnější práce směřovat na letní měsíce.

Jakub Hostek (Benešov pro život), místostarosta města Benešov: „Měli jsme naplánovanou rekonstrukci ulice Antuškova, která je teď považovaná za objízdnou trasu. My jsme po komunikaci se Středočeským krajem udělali pouze jednu část té ulice, kterou jsme nově zrekonstruovali. Rekonstrukci jsme přerušili, aby právě mohla proběhnout rekonstrukce na Červených Vrškách a pak to vypadá, že příští rok bude dokončena ta druhá část rekonstrukce ulice Antuškova.“

Oficiální objízdné trasy pro obě etapy jsou stanoveny a vedeny po silnicích II. třídy číslo 106, II. třídy číslo 110, II. třídy číslo 112, III. třídy číslo 1101, III. třídy číslo 1103h a místních komunikacích v katastru města Benešov. Po celou dobu uzavírky bude umožněn vjezd a výjezd z parkoviště obchodního domu LIDL. Zároveň bude po celou dobu zřízen i provizorní vjezd na parkoviště u obchodního domu MAX. Veškeré podrobnosti o omezení, objízdných trasách i změnách na linkách MHD jsou k dispozici na webových stránkách města Benešov.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Pokračuje oprava komunikace Červené Vršky v Benešově

  1. Pokračuje oprava komunikace Červené Vršky v Benešově – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 15/09/2023 at 20:17

    […] Continue reading Pokračuje oprava komunikace Červené Vršky v Benešově at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d