Oprava mostu poškozeného stavbou protipovodňových opatření změní trasy vlaků v Brně

Správa železnic musí zásadně omezit provoz na mostě v brněnském uzlu. Důvodem je náhlé a výrazné zhoršení jeho stavu, které je podle dosavadních zjištění způsobeno výstavbou protipovodňových opatření. Investorem těchto prací je statutární město Brno.

Na úvodním jednání se zástupci brněnského magistrátu Správa železnic diskutovala o stavu poškozeného mostu přes řeku Svratku. Na základě jednání provedeme diagnostiku, následně navrhneme technické řešení opravy. Ještě letos chceme obnovit provoz na vyloučené koleji. Stavební činnost v blízkosti mostu nemůže do vyřešení celé situace pokračovat. Se všemi stranami budeme nadále jednat a koordinovat postup prací i opatření v dopravě uvedla Správa Železnic.

Změna trasy vlaků na Jihlavu i na Břeclav

S platností od pondělí 9. 1. 2023 budou v pracovní dny v době od 0:00 – 20:00 hodin všechny vlaky linky S4 (Brno – Náměšť nad Oslavou – Třebíč – Jihlava) a spěšný vlak linky R54/1925 s plánovaným příjezdem v 6:09 hodin odkloněny na a z Brna dolní nádraží mimo brněnské hlavní nádraží a současně tyto vlaky neobslouží ani stanici Brno-Horní Heršpice.
Mezi Brno, hlavní nádraží a Brno, dolním nádražím bude zajištěna náhradní autobusová doprava linkou X s příjezdy a odjezdy z Dolního nádraží k a od jednotlivých odkloněných vlaků.
Stanoviště autobusů náhradní dopravy bude na Dolním nádraží přímo před nádražní budovou a na Hlavním nádraží budou autobusy odjíždět ze zastávky vpravo před staniční budovou u viaduktu Křenová a přijíždět na protější zastávku pod trolejbusovou smyčkou.
Ke stejnému datu bude vydán výlukový jízdní řád i pro linku S41 (Brno – Hrušovany nad Jevišovkou/ Ivančice), kdy odpolední odjezdy části vlaků v pracovní dny z Brna hl.n. budou uspíšeny o 2 – 4 minuty. Rovněž se k tomuto datu vrací všechny spoje nejvytíženější regionální linka S3 IDS JMK na Brno, hlavní nádraží.
Ve večerní době pracovních dnů pojedou po dvacáté hodině a v soboty, neděle a svátky celodenně všechny vlaky z a na Hlavní nádraží dle pravidelných jízdních řádů.
Foto Správa Železnic
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →