foto Wikipedie

Aeroflot potvrdil nákup 10 Boeingu 777 od irských leasingových společností. Letadla uvízla v Rusku poté, co byly na tamní průmysl uvaleny mezinárodní sankce v reakci na rozhodnutí Moskvy napadnout Ukrajinu. Podle prohlášení ruské státní tiskové agentury TASS z 30. prosince měli letadla Boeing 777 finanční leasing od irské leasingové společnosti od roku 2013 a 2014.

Reklamy

V květnu 2022 ruský vlajkový dopravce zakoupil osm širokých karoserií Airbus A330, které byly rovněž pronajaty od západních společností. Také letadla výrobce Airbus zůstala uvázla po sankcích v Rusku.

Letecká společnost v ruském zpravodajství uvedla, že “bude pokračovat v práci na další realizaci transakcí na nákup letadel s cílem udržet současnou flotilu letadel zahraniční výroby v provozu a rozšířit možnosti jejich provozu.  Tento přístup potvrzuje spolehlivost Aeroflotu jako protistrany, která zodpovědně plní své smluvní závazky.”

Ačkoliv neupřesnila, kteří pronajímatelé se na nedávné akvizici podíleli, dopravce potvrdil, že transakce byla dokončena na základě “všech požadovaných povolení od ruských a zahraničních regulačních orgánů”, i když zatím není známo, zda prodej bude znamenat, že irskému pronajímateli budou uloženy sankce za porušení zákonů nebo omezení EU.

foto Wikipedie

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading