• Pá. Srp 19th, 2022

Video: Ukrajinští železničáři ​​přestavěli železniční most za měsíc! Vlaky se vrátily do Irpień a Bucza

Fotografie Ukrajinské železnice
Stránka navštívena: 308
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 19 Sekund

Ukrajinské dráhy přestavěly železniční most přes řeku Irpien a tím znovu rozjely železniční spojení s Irpień a Buczy, města kyjevské aglomerace donedávna okupovaná Rusy. Před něco málo přes měsíc, 21. března, kdy Rusové ještě okupovali oblast u Kyjeva, byl vyhozen do vzduchu železniční most přes řeku Irpien. Brzy poté, 28. března, byl Irpien osvobozen silami Ukrajiny. Železničáři ​​se okamžitě pustili do práce na obnovení železniční dopravy do města severně od Kyjeva.

Nakonec se za něco málo přes měsíc podařilo zničený železniční přejezd obnovit, a tak železničáři ​​ode dneška provozují spoje do Buczy, Irpień, Worzel a města Borodzianka v rámci projektu City Express. Nutno podotknout, že dva přejezdy byly poškozeny, Ukrajinci se zaměřili na opravu jednoho, takže provoz mezi Kyjevem a Borodziankou bude zatím omezený.

Ode dneška, 8. května, jezdí po přestavěném mostě tyto vlaky:

  • vlak č. 6603 bude odjíždět denně ze stanice Swiatoszyn (Kyjev) v 5:20 do Borodzianky v 6:27
  • vlak č. 6608 Borodzianka (odj. 6:40) – Swiatoszyn (příj. 7:40)
  • vlak č. 6619 Swiatoszyn (17:52) – Borodzianka (18:59)

Byl to dosud nejobtížnější projekt obnovy infrastruktury během války. Ministr infrastruktury Oleksandr Kubrakov si dal za úkol obnovit provoz za měsíc, termíny byly dodrženy. Nyní se vracíme vlakem směrem na Irpień – komentoval prezident ukrajinských drah Oleksandr Kamyszyn.

Podle ukrajinských železničářů mají být obnoveny i dálkové vlaky (po přestavěném mostě) směrem na Korosteň. Ukrajinské železnice v Telegramu dodaly: „Ničí, my stavíme“.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Po výhrůžkách z Moskvy: EU upřesňuje sankční pravidla pro železniční tranzit do Kaliningradu