• 07/07/2022 03:11

Eurowings stahují letadla z Vídně a snižují zaměstnanost

Stránka navštívena: 794
0 0
Doba čtení příspěvku:48 Sekund

Aerolinky Eurowings plánují snížit zaměstnanost na vídeňském letišti Schwechat o více než polovinu. Nízkonákladový dopravce ze skupiny Lufthansa hodlá z rakouské metropole stáhnout tři z pěti umístěných letadel, informuje web „aeroTELEGRAPH“.

Na podzim Eurowings spustily základny v Praze a Švédském Stockholmu. Nízkonákladové letouny skupiny Lufthansa jsou také umístěny v Palma de Mallorca na španělských Baleárech, Prištině v Kosovu a rakouském Salzburku.

Vývoj ve výše zmíněných městech však nejde ruku v ruce s děním na vídeňském letišti Schwechat. Po ukončení leasingové smlouvy s Austrian Airlines budou stažena minimálně tři z pěti letadel z města na Dunaji. Takový krok také znamená rušení pracovních míst. Více než polovina zaměstnanců Eurowings ve Vídni přijde o práci.

Austrian Airlines nedokázaly na některých turistických trasách konkurovat Lauda Air, Ryanair a Wizz Air a zvolily velmi radikální řešení, které zklamalo odbory skupiny Lufthansa. “Náš podíl v hubu klesá. Zřejmě neexistuje žádný trh pro naše lety z Vídně, ačkoli naši konkurenti takové příležitosti vidí” – zdůraznily odbory v prohlášení.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %