• 07/07/2022 04:19

Qantas a Jetstar překonají svou nabídku před pandemií na jaře, ale pouze v Austrálii

Airbus A330-200 Qantas
Stránka navštívena: 548
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 6 Sekund

Aerolinky Qantas předpokládají, že do dubna 2022 dosáhne 115 procent na vnitrostátních spojích. úroveň nabídky před pandemií koronaviru SARS-CoV-2, uvádí agentura Reuters.

Národní dopravce Austrálie podporuje své optimistické prognózy avizovaným otevřením nových státních hranic v zemi. “Samotný Queensland zaznamenal nárůst rezervací za méně než jeden den,” prozradil v úterý Alan Joyce. Prezident Qantas byl hostem konference pořádané Asia-Pacific Aviation Center (CAPA).

Představitelé Queenslandu se rozhodli urychlit otevření státních hranic o čtyři dny. Původně se tak počítalo s 17. prosincem, ale nakonec se termín posunul na 13. prosince. Queensland se tak připojí k Novému Jižnímu Walesu a Victorii.

Joyce předpovídá, že nízkonákladový Jetstar, závislý na australském národním dopravci, dosáhne na jaře na vnitrostátních letech až 120 %. úroveň nabídky před vypuknutím krize COVID-19. V případě Qantas to bude jen o něco méně, protože počítá se 115 procent.

Prezident jedné z největších aerolinek na jižní polokouli také prozradil, že do konce roku pravděpodobně budeme znát dodavatele více než 100 letadel, která nahradí stárnoucí tuzemskou flotilu. Nicméně Joyce poukázal na to, že to bylo pro obnovu mezinárodní  dopravy bude potřeba mnohem více času. Na tom nic nezmění ani fakt, že na letech ze Sydney do Londýna a New Yorku byly obnoveny dvoupatrové A380. Super Jumbo s klokaním ocasem se objeví ve velkých městech Velké Británie a Spojených států v červenci příštího roku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %