V Ludmírově opravují silnici, řidiči musí přes Konici

Ludmírov je nevelká obec na kraji prostějovského okresu. Leží na spojnici mezi Hvozdem a Kladkami. Silnice je ale nyní dopravě uzavřená. Koncem září 2023 totiž v Ludmírově začala její oprava.

David Štepánek, ředitel SSOK: “Jde o pokračování druhé etapy Ludmírov – Kladky – Dědkovice, kde navazujeme již na předchozí realizace. V současné době probíhá kompletní rekonstrukce komunikace v intravilánu obce v délce něco málo přes 800 metrů. Dochází ke kompletní výměně konstrukčních vrstev, tedy ke kompletní rekonstrukci v celé její šíři.”

Jiří Tichý (nestr.), starosta obce Ludmírov: “Oficiální objížďka vede ze Hvozdu přímo do Konice. Z Konice na Nectavské údolí a dále směrem na Březinky a do Kladek. Je to vlastně obec na druhé straně, kde se mohou dostat. Místní občané mohou parkovat u zemědělského družstva, mohou parkovat u bytových domů. Je to domluvené s firmou. Pokud by lidé potřebovali nutně domů, mohou si domů zajet a není vůbec žádný problém tady s firmou kvůli průjezdnosti.”

S objížďkami musí počítat i cestující v autobusech.

Jiří Tichý (nestr.), starosta obce Ludmírov: “Oficiální objížďka pro autobus je po naší účelové komunikaci z Milkova do Dědkovic. Mají tam povolení jenom autobusy a je tam dopravní omezení na 3,5 tuny. Co se týče autobusů, musí objet na Milkov, na Hvozd a vrací se k zemědělskému družstvu, kde je točna s náhradní autobusovou zastávkou.”

Cesta na autobus se tak některým lidem prodloužila.

Květoslava Vyroubalová, obyvatelka Ludmírova: “Nyní když jdu na autobus, musím jít až na konec dědiny. Ale nevadí mi to. I když mám léta. Aspoň se projdu a uvidím lidi.”

Práce v obci zatím pokračují podle plánu.

David Štepánek, ředitel SSOK: “Co se týká této veřejné zakázky, financovaná je z dotačního titulu SFDI a vyjde něco málo přes 18 milion korun.”

Jiří Tichý (nestr.), starosta obce Ludmírov: ” V rámci oprav půjde za obcí oprava obruby, která bude stát přibližně 535 tisíc korun.”

Pokud to počasí dovolí, budou dělníci s rekonstrukcí hotovi na konci listopadu 2023. Doprava v obci by se pak opět měla vrátit do normálu.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “V Ludmírově opravují silnici, řidiči musí přes Konici

  1. V Ludmírově opravují silnici, řidiči musí přes Konici – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 17/10/2023 at 13:18

    […] Continue reading V Ludmírově opravují silnici, řidiči musí přes Konici at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d