Peab staví hasičskou a nouzovou stanici v Norrköpingu

Peab byl pověřen vybudováním nové požární a nouzové stanice v Norrköpingu. Zákazníkem je obec Norrköping a smlouva má hodnotu 132 milionů EUR.

Projekt zahrnuje výstavbu požární a havarijní stanice s garáží a rozhlasovou věží. Stanice bude postavena v Ljurafältetu v Norrköpingu poblíž onramp E22. Hlavní budova se bude skládat z kanceláří, garáže, šaten, tělocvičny, odpočinkového prostoru, kuchyně, jídelny a sauny. Peab postaví i doplňkovou budovu, která bude obsahovat garáž a instalace.

Většina rámu se bude skládat z křížově laminovaného dřeva vyrobeného z obnovitelných materiálů energeticky účinným procesem, a proto bude mít menší dopad na klima. Velká část střechy bude pokryta solárními panely a zbytek střechy bude sedum. Stanice bude soběstačná z hlediska elektřiny a vody. V případě krize poskytne obyvatelům Norrköpingu vodu.

Nová hasičská a pohotovostní stanice nahradí stávající stanici na Jižní promenádě, která byla postavena v roce 1940 a je příliš malá pro současnou pohotovostní službu.

„Jsme velmi potěšeni a hrdí na to, že jsme získali zakázku na vybudování nové a moderní hasičské a nouzové stanice města Norrköping. Máme v úmyslu dodat špičkovou stanici, která zcela splní vysoké nároky na bezpečnost a životní prostředí,“ říká Anders Bergeling, regionální manažer Peab.

Projekt je sdílenou smlouvou, kde společnost Peab obdržela smlouvu na pozemní práce a výstavbu budov. Očekává se, že projekt bude dokončen v srpnu 2025.

Vizualizace Peab

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Peab staví hasičskou a nouzovou stanici v Norrköpingu

  1. Peab staví hasičskou a nouzovou stanici v Norrköpingu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 17/10/2023 at 15:17

    […] Continue reading Peab staví hasičskou a nouzovou stanici v Norrköpingu at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d