Očekává se, že nové tramvaje začnou jezdit v Darmstadtu od podzimu 2023. Jedno z nových vozidel bylo nedávno k vidění na veletrhu dopravní techniky Innotrans v Berlíně.

Pro HEAG mobilo v Darmstadtu bylo objednáno celkem 25 nových vozidel TINA. Název TINA znamená „zcela integrovaný nízkopodlažní pohon“. Darmstadt nastavuje nové standardy s novou generací tramvají, uvedla před pár dny generální ředitelka HEAG mobilo Ann-Kristina Natus. „Je pro nás důležité pokračovat ve zlepšování našich tramvají pro všechny naše cestující a naše řidiče.“ S TINA, „nejmodernější“ tramvají v Německu, nabízí „více pohodlí, lepší dostupnost a lepší zážitek z jízdy“, říká Natus .

Nové tramvaje řady ST15 o délce 43 metrů mají 101 míst k sezení a pojmou až 272 cestujících. Pětivozová nastavitelná vozidla pro Darmstadt mají velká panoramatická okna a velkorysý průjezd – navzdory metrovému rozchodu.

Speciální je podle výrobce i nově navržený a patentovaný podvozek vozidel TINA. To lze použít pro širokou škálu typů vozidel a požadavků. „Ať už se jedná o pohon náprav, volná kola, otočné nebo neotáčivé podvozky, různé rozchody a šířky vozidel – platforma TINA nabízí řešení pro všechny koncepce tramvají,“ uvedl Stadler.

vizualizace Stadler

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém