Stavbě VMO Tomkovo náměstí – Rokytova opět změní počty jízdních pruhů

redakce
platí od 7.1. do 13.1.2023

Řidiči v Brně se musí od soboty připravit na řadu změn, kteří jedou směr Židenice či Obřany. ŘSD změní počty jízdních pruhů na 1+1. Nově se nebude dát odbočit při cestě od Husovických tunelů na Tomkově náměstí směr Valchařská. Mezi ulicemi Hálková/ Bratří Mrštíků – Tomkovo náměstí bude uzavřena silnice a možná jízda pouze od Tomkova náměstí směr Dukelská. Řidiči jedoucí směr Obřany/ Maloměřice budou muset využít trasy přes ulici Karlovu. Průjezd bude umožněn pouze MHD!

Z linek MHD bude noční linka 94. Pojede jednosměrně do města odklonem přes ulici Valchařskou. Od města pojede i nadále po ulici Provazníkové a Karlovou do Obřan.

Změna od pátku 13. ledna na 2+2 pruhy

platí od 13.1.2023 do 30.6.2023

Od 13 ledna dojde k ještě větší změně v provozu a omezení na silnici díky stavbě VMO Tomkovo náměstí – Rokytova. V pátek 13. 1. v Provazníkově ulici opět obnoví ŘSD provoz v režimu 2+2, tedy dva jízdní pruhy v každém směru. Vzhledem k pokračujícím pracím na hlavní trase bude provoz ve směru k Husovickému tunelu veden změněnou trasou na levé straně viz přiložená mapka „fáze esíčko“. V obou směrech bude platit zákaz odbočení vlevo.

  • Ve směru od Husovického tunelu nebude možné odbočit vlevo do ulice Valchařské.
  • Ve směru do Husovického tunelu bude platit zákaz odbočení vlevo do Dukelské třídy.
  • Jediná méně dotknutá bude noční linka 94 pojede jednosměrně do města odklonem přes ulici Valchařskou. Od města pojede i nadále po ulici Provazníkové a Karlovou do Obřan. Provoz linek MHD od Tomkova náměstí dál směr Lesná dozná pravděpodobně změn. Bližší informace poskytne dopravce na svém webu.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Mimořádných událostí a usmrcených výrazně přibylo

Počet mimořádných událostí, usmrcených a zraněných osob se vrátil na hodnoty před začátkem pandemie covidu. V roce 2022 zemřelo na všech dráhách 249 osob, což odpovídá hodnotám z let 2019 a 2020. Více než čtyři pětiny usmrcených jsou však lidé, kteří v rozporu se zákonem vstoupili do kolejí, kde je […]