Emirates obnoví spojení do Australského Adelaide

Foto Emirates

Letecká společnost Emirates oznámila návrat spojení do Adelaide. Denní linka mezi hlavním městem Jižní Austrálie a dubajským hubem letecké společnosti bude obnovena 28. října 2024.

Reklamy

Obnovené spojení uspokojí rostoucí poptávku po cestách do a z Jižní Austrálie a umožní cestovatelům pohodlně se přepravovat mezi více než 140 destinacemi v rámci globální sítě Emirates, která nabízí širokou škálu možností, flexibilitu a spojení do dalších destinací.

Společnost Emirates zahájila provoz do Adelaide v roce 2012 a do roku 2019 přepravila mezi Dubají a touto destinací více než 165 tisíc cestujících. Do 1. prosince, kdy Emirates obnoví i druhou denní linku do Perthu, bude společnost nabízet 77 letů týdně z Austrálie a bude schopna přepravit až 68 tisíc cestujících každý týden do/z této destinace, čímž se vrátí ke své kapacitě před pandemií.

Návrat Emirates do Adelaide je významným milníkem pro obnovu Jižní Austrálie, kterou silně zasáhla pandemie. Komise pro cestovní ruch Jižní Austrálie odhaduje, že přímé lety Emirates ročně vygenerují příjmy v hodnotě více než 62 milionů dolarů a vytvoří více než 315 pracovních míst v sektoru cestovního ruchu. Každý let navíc nabídne nákladní kapacitu o objemu 14 tun, týdně by se tak mezi Dubají a Adelaide mohlo přepravit celkem 196 tun nákladu. Odhaduje se, že hodnota exportovaného zboží by mohla vyšplhat na 98 milionů dolarů ročně. Celkově tak příjmy generované lety Emirates do Adelaide mohou dosáhnout na 160 milionů dolarů ročně.

„Obnovení letů Emirates do Adelaide představuje významný milník pro nastartování turistického ruchu našeho státu, který je klíčový pro spojení s tradičně silnými evropskými trhy Jižní Austrálie, ale také s Velkou Británií, Blízkým východem, Indií a východním pobřežím USA,“ říká Zoe Bettisonová, jihoaustralská ministryně pro cestovní ruch.

„Návrat Emirates do Adelaide byl cestujícími i leteckým sektorem delší dobu očekáván a my máme velkou radost, že můžeme do této destinace opět létat a nabídnout jí nové příležitosti s možností obchodního růstu. Obnovená linka doplňuje současnou působnost Emirates v Austrálii, kde provozujeme spojení do pěti destinací. Díky našim partnerům, Jihoaustralské komise pro cestovní ruch a letiště Adelaide, tak můžeme plnit náš závazek vůči Austrálii a již nyní se těšíme až v říjnu přivítáme první cestující do Adelaide,“ dodává Barry Brown, viceprezident divize Australasia společnosti Emirates.

foto Emirates

„Pro naše zákazníky je to skvělá zpráva a opět budou moci využívat rozsáhlou globální síť Emirates s přestupem v Dubaji. Cestující budou mít také více možností mimo jiné i díky codesharovým letům společnosti Qantas, která zajišťuje spojení přes Blízký východ do Evropy a Afriky,“ říká Brenton Cox, výkonný ředitel letiště Adelaide.

Linka do Adelaide bude provozována denně letadlem Boeing 777-200LR s 38 místy v Business Class a 264 místy v Economy Class a bude nabízet 302 míst na každém letu a více než 4 200 míst týdně mezi Dubají a touto destinací. Business Class společnosti Emirates na lince do Adelaide bude nabízena v konfiguraci 2-2-2.

Díky rozsáhlé síti více než 140 destinací společnosti Emirates po celém světě představuje obnovení linky Emirates Dubaj-Adelaide důležité spojení s tradičně silnými evropskými trhy v Jižní Austrálii, stejně jako s Velkou Británií, Blízkým východem, Indií a východním pobřežím Spojených států.

Dubaj je klíčovým světovým přestupním bodem, a proto se očekává, že cestující z Adelaide budou dále cestovat do Londýna, Říma, Dubaje, Paříže, Amsterdamu, Manchesteru, Atén, Dublinu, Barcelony a Milána. Očekává se, že mezi nejvýznamnějšími přílety budou Londýn, Manchester, Dubaj, Birmingham, Paříž, Amsterdam, Glasgow, Frankfurt a Düsseldorf.

Společnost Emirates v současné době provozuje v Austrálii 63 letů týdně do Brisbane, Perthu, Sydney a Melbourne, které jsou provozovány kombinací letadel A380 a Boeing 777 a přepravují 56 tisíc cestujících týdně. Letecká společnost nedávno oznámila zdvojnásobení nabídky Premium Economy na letech do Melbourne, které byly zahájeny 1. února a doplnila tak dva denní lety A380 do Sydney ve konfiguraci čtyř letových tříd. Od 1. října Emirates rozšíří svou druhou linku mezi Dubají a Brisbane na palubě letadla A380, čímž vznikne provoz s výhradně letouny A380 z Brisbane. Od 1. prosince společnost Emirates obnoví druhou linku do Perthu s letadlem Boeing 777-300ER, které se připojí ke stávající lince A380.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém