• 07/07/2022 04:06

Start-up Hans Airways podepsal smlouvu na první A330-200, očekává start v létě

Hans Airways Airbus A330-200, foto Hans Airways
Stránka navštívena: 775
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 30 Sekund

Začínající letecká společnost Hans Airways podepsala prohlášení o záměru pro své první letadlo, Airbus A330-200, před zahájením letů koncem tohoto roku.  

Britský dopravce, který plánuje spojovat sekundární města v Británii a Indii ze své základny v Birminghamu, také uvedl, že požádal o osvědčení provozovatele letadel (AOC) a uvedl, že doufá, že jej obdrží včas, aby mohl začít létat v létě 2022.  

Jeho první letadlo bude provozovat s 275 ekonomickými a 24 prémiovými ekonomickými sedadly. Letadlo bylo přeregistrováno jako G-KJAS, přičemž poslední čtyři písmena představují jméno jednoho z prvních investorů letecké společnosti. Letoun, registrace MSN950, dříve létal pro Air Europa, podle údajů airfleets.net. 

„Jsme potěšeni, že jsme dosáhli tohoto velmi důležitého milníku na naší dvouleté cestě,“ řekl generální ředitel Hans Airways Satnam Saini v prohlášení z 12. ledna 2022. „Naše plánované operační středisko na Airbusu A330, oblíbeném a prostorném dlouhém pro dlouhé lety – Haul widebody, vynikající i pro cargo, a jsme vděční všem, kteří nám pomohli tuto dohodu na začátku nového roku ratifikovat.“ 

Společnost Hans Airways, která uvedla, že bude nabízet služby, dodala, že její první letová posádka, kterou tvoří čtyři piloti a palubní průvodčí, zahájila výcvik 3. ledna 2022 s partnery IAGO Flight Training a L3 Harris Commercial Aviation. Chceme postupně rozšířit své plány o další 2 letadla a spojit více Británii s Asii, kam se dnes létá výhradně z Londýna. Přímé lety do Indie nyní provozují společnosti British Airways, Virgin Atlantic, Air India a Vistara. Do Londýna začala létat také nízkonákladová SpiceJet, ale kvůli lockdownu ve Velké Británii bylo zahájení letů odloženo. Své plány na zahájení letů do Londýna zatím musela odložit také společnost IndiGo. Vloni na podzim se společnosti podařilo získat sloty na londýnském letišti Heathrow. Celkem by v případě plného provozu všech spojů bylo denně nabídnuto 32 tras mezi Londýnem a některým z Indických měst. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %