Vjezdy na nádraží pro každého za jinou cenu?

Jihomoravský kraj si s privilegií pro regionální dopravu v systému Integrované dopravy a dálkovou dopravu, která není v systému moc hlavu neláme. Pokud se lépe podívá kdokoliv na ceny za zastavení autobusů IDS JMK na nádražím, kterým určuje ceny kraj, pak se nestačí divit. Rozdíl může být až 100% v ceně za jediné zastavení autobusu. Pro příklad dálkový autobus může platit od 75 korun po 120 korun za jedno zastavení a odbavení cestujících.
Díky upozornění dopravce United Buses na toto nerovné prostředí jsme se zajímali proč a co tímto sleduje kraj. Místo odpovědi i po 3 dnech je pouze mlčení a kraj toto nehodlá komentovat. Nejenom United Buses se může cítit dle řady oslovených specialistů a expertů na dopravu, včetně právníků cítit poškozený a žádat kraj o náhradu za škodu, nebo požadovat změnu nastavení podmínek cen určených kraje za zastavení a odbavení na nádražích v kraji.

Reklamy

Z oslovených některých dopravců, kteří míří v Brně na ÚAN Zvonařka jsme se dozvěděli pouze to, že kdyby bylo jiné nádraží a bylo za mnohem přívětivějších cen, včetně správy nádraží, už tam jezdí. Bohužel Grand, který spravuje dopravní podnik je kapacitně přetížený a podstatně ještě dražší (jeden vstup až 500 korun), což se jim nevyplatí s ohledem na poptávku ze strany cestujících. Vyvstává tak otázka co s tím hodlá učinit kraj, když se z oslovených 10 dopravců vyslovilo 7 pro nové a levnější nádraží, než je teď, ti další se odmítají k jednání kraje raději vyjadřovat.

Kdo by měl zájem více studovat celé rozhodnutí kraje, které prošlo potichu a bez povšimnutí naprosté většiny médií, pak tak může učinit zde.

Ani jeden z dopravců si nepřeje být jmenován s ohledem na možné naschvály ze strany správce nádraží.

Admin
Author: Admin