Nový ICE Sprinter bude jezdit z Bonnu do Berlína

Bonn: Od prosince budou denně z Bonnu do Berlína jezdit tři expresní vlakové spoje. Je naplánována pouze jedna další zastávka na trase. Takto bude jezdit nový ICE Sprinter do hlavního města.

Deutsche Bahn posiluje dálkový provoz mezi Bonnem a Berlínem a vytváří alternativu k leteckému provozu mezi oběma vládními sídly. Jak informuje člen státního parlamentu z Alfteru Oliver Krauss (CDU), železnice nyní představila své dopravní plány již oznámeného expresního spojení mezi Bonnem a Berlínem dopravnímu výboru zemského parlamentu v Severním Porýní-Vestfálsku. Zavedení změny jízdního řádu je plánováno na prosinec.

Reklamy

Od prosince budou tedy z Porýní do Berlína jezdit vysokorychlostní vlaky ICE s kapacitou až 450 míst třikrát denně (ráno, v poledne a večer). Po opuštění Bonnu má vlak zastavit pouze v Kolíně nad Rýnem a poté bez dalších zastávek jet do Berlína. Na toto spojení se plánuje s nasazením ICE 4 generace.

Součástí velkého schématu

„Jednosměrná cesta mezi Bonnem a Berlínem bude trvat čtyři hodiny a 25 minut,“ řekl Krauss. Doba jízdy mezi Kolínem a Berlínem je necelé čtyři hodiny, což ve srovnání se současným běžným provozem ICE ušetří celkem 25 minut.

Nové rychlé připojení je součástí společného akčního plánu Spolkového svazu německého leteckého průmyslu a Deutsche Bahn. Cílem je silnější propojení vlaků a letadel a snížení emisí skleníkových plynů v odvětví dopravy.

Plán zahrnuje více přípojných vlaků na mezinárodní lety, jednodušší přestupy mezi lety a vlaky a rychlejší vlakové spojení mezi hlavními městy, včetně trasy Bonn / Kolín nad Rýnem – Berlín.

Trasa Bonn – Kolín nad Rýnem je již přetížená

„Rychlé vlakové spojení mezi těmito dvěma městy s vládními úkoly je důležitým předpokladem funkčního rozdělení úkolů,“ říká Krauss, který uvedl, že byl již v lednu 2018 ve společném dopise s dalšími státy CDU a členy Bundestagu z Kolína nad Rýnem / Oblast Bonn / Rhein-Sieg se obrátila na Deutsche Bahn s žádostí o tak rychlé spojení.

„Přidáním expresního spojení je poskytováno nově, to znamená, že doplňuje předchozí nabídku bez omezení dalších služeb,“ pokračuje Krauss. „Je pro nás také důležité, aby nové vlaky nevedly k narušení místní osobní dopravy.“

Pro železnici by skutečně mělo být výzvou dostat rychle cestující z aut na železnici mezi Bonnem a Kolínem. Trasa je již považována za přetíženou velkým počtem místních, dálkových a nákladních vlaků. I proto v horizontu 10 let se plánuje postavit po další 1 koleji v každém směru, tak aby se zvýšila propustnost trati.

Admin
Author: Admin