• 07/07/2022 04:07

Katar zahájí lety do Kano a Port Harcourt, posiluje spojení do Nigérie

Qatar Airways
Stránka navštívena: 701
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 36 Sekund

Qatar Airways zvýší své spojení do Nigérie v březnu 2022 spuštěním nových linek do Kano (KAN) a Port Harcourt (PHC), obě operují přes Abuji v Nigérii.

Katar bude provozovat čtyři týdenní lety do Kano od 2. března 2022 a tři týdenní lety do Port Harcourt od 3. března 2022.

prohlášení , Qatar Airways Group CEO Akbar Al Baker chválil dopravce odolnost, a řekl: „Letecká společnost byla jednou z mála, která zůstala v provozu na mnoha afrických destinací po celou dobu pandemie a přes všechna omezení, která situace nesla, nyní pokračuje v rozšiřování své síť na kontinentu.”

Po oznámení plánuje dopravce se sídlem v Dauhá rozšířit své spojení do Nigérie do čtyř destinací. To zahrnuje dva denní lety do Lagosu a čtyři týdenní lety do Abuji. Celkově bude Katar do března 2022 obsluhovat 188 letů týdně do 28 destinací v Africe.

Podle letecké společnosti nové spojení do Kano a Port Harcourt označují sedmou a osm afrických bran, které Qatar Airways zahájily od začátku pandemie. S plány nasadit svou flotilu 787 Dreamliner na těchto nových trasách letecká společnost předpovídá nárůst svých osobních a nákladních operací.

„Předpokládáme dobrou vzájemnou poptávku mezi Port Harcourt, UK, USA a destinacemi po celé Asii. Pro Kano vidíme příležitost zvýšit provoz na Africkém a Asijském trhu jako je Saudská Arábie a Indie, a také silné vyhlídky na náklad spoje,“ uvedla letecká společnost v prohlášení.

Al Baker dodal: „Jako domov pro největší ekonomiku a populaci v regionu vidíme obrovský růstový potenciál pro cestování a obchod v Nigérii. Je to klíčový trh a důležitá součást naší africké růstové strategie, rozšíření naší přítomnosti přes dvě nové brány je důkazem našeho trvalého závazku vůči Nigérii. “

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %