» Domů » Letecká doprava » Virgin Atlantic otevře 17 nových destinací z Londýna a Manchesteru

Virgin Atlantic otevře 17 nových destinací z Londýna a Manchesteru

Virgin Atlantic

Virgin Atlantic odhalil letové plány do dalších sedmnácti destinací. Obnovení provozu britských leteckých společností začne v etapách za měsíc. Další trasy budou vyhlášeny v říjnu. Lety budou provozovány z letišť Londýn-Heathrow a Manchester.

Virgin Atlantic Boeing 747-400
Virgin Atlantic Boeing 747-400

Virgin Atlantic zcela pozastavil pravidelnou osobní přepravu během pandemie koronavirů SARS-CoV-2. Dopravce z Velké Británie provedl pouze malý počet nákladních letů s naléhavým nákladem a během krize oznámil stažení celé flotily čtyřmotorových Boeing B747 a Airbus A340 a konec služeb na letišti Londýn-Gatwick. Letecká společnost se zaměří hlavně na Londýn-Heathrow, kde budou její služby poskytovány na Terminálu 2.

Virgin Atlantic začne znovu budovat svou síť od nuly a to od 20. července. Poté budou zahájeny lety z Londýna do Hongkongu. O den později obohatí letový řád další tři směry. 21. července začnou letadla z hlavního města Anglie na letiště v New Yorku-JFK a Los Angeles.

San Francisko a Orlando byli pozastaveny na několik týdnů. Do hlavního čínského centra bude možné letět od 4. srpna, kdy začnou také lety do San Francisca. První lety na Floridu, také z letiště v Manchesteru, byly odloženy na 24. srpna. Na začátku druhého prázdninového měsíce začnou lety na Barbados.

Od 9. srpna se Tel Aviv objeví v síti letecké společností a Miami o devět dní později. Od 23. srpna bude možné letět do Lagosu. Dva dny po největším nigérijském uzlu a Atlantě s Gruzii bude také spojení s Londýnem.

Stále nejasná frekvence nabízených spojení

Další čtyři města ve Spojených státech, konkrétně Washington, Seattle, Las Vegas a Boston, posílí nabídku destinací britského dopravce od září. O měsíc později však začnou lety do Montego Bay na Jamajce a na seznamu nových destinací se také objeví Antigua, Grenada, Trinidad a Tobago. Lety z Manchesteru do Barbadosu jsou plánovány také začátkem října. Letecká společnost dosud nezveřejnila četnost těchto tras.

Dopravce ve Velké Británii zajišťuje, aby cestujícím vybavil ochranné obličejové masky, jakož i ruční gel a kapesníky, které budou distribuovány v balíčku před nástupem do letadla. Kromě toho nabídne zjednodušenou službu teplého jídla.

Flotila Virgin Atlantic se v současné době skládá ze čtrnácti letadel A330 Airbus, čtyř A350 a sedmnácti letadel Boeing B787-9 Dreamliner. Počátkem roku 2022 se letecká společnost rovněž hodlá vzdát používání letadel A330-200. Dosud není známo, jak dopravce splní objednávku zadanou pro dvacet Airbus A330-900neo. Dále má převzít od Airbusu A350-1000 12 letadel od příštího roku, které nahradí Boeingy B747-400.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes